Kursy walut (euro, dolar, frank) w piątkowe popołudnie znajdują się w okolicach poziomu otwarcia, w relacji do złotego. Osuwają się natomiast notowania funta szterlinga, który traci do złotówki ponad 0,4%.


Frank szwajcarski (CHF) testuje wierzchołek przy 3,8161

Notowania pary walutowej CHF/PLN wyznaczyły dziś nowe minima w tym tygodniu. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, kurs przetestował wsparcie przy 3,8161 wypadające w okolicach szczytu z 8 marca.

Dodatkowo, cena wspiera się teraz na kanale średnich EMA 10/20. Jeśli utrzyma się w tej strefie na zamknięciu dnia, możemy spodziewać się odbicia na początku przyszłego tygodnia. Najbliższy opór przy tym scenariuszu pozostaje na poziomie 3,83 zł.

CHF/PLN- wykres dzienny – 5 kwietnia 2019

Dolar porusza się w zakresie notowań ze środy

Podczas środowej sesji byliśmy świadkami osunięć kursu USD/PLN do 20-dniowej średniej (EMA). Jak widać poniżej, kanał tworzony wraz ze średnią 10-dniową został utrzymany na zamknięciu i nadal zapewnia dynamiczne wsparcie.

Zamknięcie dzisiejszej sesji i jednocześnie całego tygodnia w okolicach obecnych poziomów daje szanse na powrót do wzrostów w przyszłym tygodniu. Przy tym scenariuszu, cena może zmierzać z powrotem do poziomu 3 złotych 84 groszy.

USD/PLN- wykres dzienny – 5 kwietnia 2019

Kurs euro w okolicach 4,29 zł

Notowania euro do złotego (EUR/PLN) osunęły się w tym tygodniu pod wsparcie przy 4,2943, które dodatkowo zbiegło się z kanałem EMA 10/20. Obecnie strefa tworzona przez te poziomy zapewnia widoczny opór.

Wybicie pod minima ze środy i jednocześnie z obecnego tygodnia otwierałoby drogę do poziomu 4,28 zł. Po drodze sprzedający musieliby jeszcze pokonać ekspansję 61,8% ostatniego impulsu spadkowego, która może stanowić cel dla transakcji dla niektórych traderów posiadających krótkie pozycje.

EUR/PLN – wykres dzienny – 5 kwietnia 2019

Funt najsłabszą walutą w piątek

Kurs funta szterlinga radzi sobie dziś najgorszej spośród omawianych walut. Jego osłabienie zaprowadziło notowania GBP/PLN w okolice 4,9750, gdzie znajduje się horyzontalne wsparcie.

W przypadku pogłębienia spadków w przyszłym tygodniu, sprzedający mogą się kierować do poziomu 4 złotych 94 groszy, a następnie do 4,9110. Alternatywnie, utrzymanie wsparcie przy 4,9750 na zamknięciach dnia dawałoby szansę na odbicie w kierunku 5 złotych 4 groszy lub wyżej.

GBP/PLN- wykres dzienny – 5 kwietnia 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here