Naga MarketsNapisy EURUSD w tle wykresuZa nami spokojna noc bez oznak postępów w istotnych sprawach. Odbyła się rozmowa telefoniczna między negocjatorami USA i Chin. Prezes Fed Powell pozytywnie wypowiadał się o ożywieniu. NZD znalazł wsparcie w mocnych danych o sprzedaży.

  • Wicepremier Chin Liu He, przedstawiciele ds. handlu USA Robert Lighthizer i sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin omówili najważniejsze kwestie podczas rozmowy telefonicznej w nocy. Chińskie Ministerstwo Handlu potwierdziło, że Chiny i USA „osiągnęły porozumienie w sprawie właściwego rozwiązania istotnych problemów” i zgodziły się pozostać w kontakcie w sprawie pozostałych punktów w celu zawarcia umowy handlowej „pierwszej fazy”. Te same zapewnienia i zero konkretów, a zatem dla rynku nie jest to powód do ekscytacji.
  • Prezes Fed Powell w swoim przemówieniu brzmiał optymistycznie, oceniając stan ożywienia jako „szklankę bardziej niż do połowy pełną”. „Z pomocą odpowiedniej polityki, możemy ja wypełnić dalej.” Obecny stan polityki monetarnej jest odpowiedni.
  • NZD pozostaje na wyższych poziomach 0,6420 USD po lepszych od oczekiwań danych o sprzedaży detalicznej. W III kw. sprzedaż realna wzrosła o 1,6 proc. k/k po 0,2 proc. w II kw. Prognozy zakładały wzrost tylko o 0,5 proc.
  • Ogólnie rynek FX wykazuje niską zmienność przy malejącej płynności w tygodniu skróconym przez Święto Dziękczynienia. EUR/USD 1,1011, USD/JPY 108,90, GBP/USD 1,2890, AUD/USD 0,6780, EUR/PLN 4,2970.
  • Na rynku akcji mamy kontynuację zwyżek po zielonych sesjach w Europie i USA w poniedziałek. Nikkei225 rośnie o 0,4 proc., a Shanghai Composite zyskuje 0,1 proc.
  • Złoto pozostaje słabe z nocnym spadkiem do 1451 USD/oz. Ropa naftowa WTI dryfuje w płaskim handlu przy 57,9 USD/b.
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here