Naga MarketsWykres ForexWczoraj notowania EURUSD wybiły poziom 1,10 na fali pierwszych doniesień dotyczących planu Komisji Europejskiej. Z godziny na godzinę optymizm słabł i ostatecznie handel zakończyliśmy minimalnie powyżej tej bariery.

Kurs EURUSD – nieudane próby?

Widoczny opór 4 krajów przeciwko nadmiernej skali grantów (500 mld EUR) może sprawić, że ostateczny kształt programu zostanie rozmyty. Dodatkowo słowa kanclerz Merkel o tym, że nie uda się wypracować porozumienia przed szczytem 19 czerwca, sygnalizują raczej długie polityczne przepychanki. A to sprawi, że rynki skoncentrują uwagę na czymś innym, co niekoniecznie może wspierać euro.

Te artykuły również Cię zainteresują
Technicznie, jeżeli dzisiejsze zamknięcie wypadnie wyraźnie poniżej 1,10, to ta strefa oporu nadal pozostanie istotna. Uwagę zwraca zachowanie się dziennego RSI9, który jest przy linii oporu.

Tytuł nawiązuje do relacji handlowych pomiędzy Australią, a Chinami, które systematycznie się pogarszają po tym, jak władze w Pekinie ograniczają wymianę handlową ze względów politycznych. Dodatkowo ewentualny wzrost ryzyka geopolitycznego (Hong Kong i jego przełożenie na relacje USA z Chinami) może tylko pogorszyć sprawę.

Wykres dzienny AUDUSD

Na wykresie powyżej kluczowym poziomem stają się okolice 0,6560. Ich złamanie zwiększy możliwość pojawienia się większej korekty.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here