Naga MarketsKursy walut: dolar zyskuje w piątek, spadki Wall Street mogą napędzić wzrostyNa globalnych nastrojach waży dzisiaj rano zamieszanie wokół Brexitu, po tym jak premier Boris Johnson powiedział wczoraj wieczorem, że umowa handlowa nie jest korzystna dla interesów Wielkiej Brytanii i do zawarcia porozumienia w grudniu najpewniej nie dojdzie. Dzisiaj rano o tym, że szanse na kompromis są niskie, powiedziała też szefowa Komisji Europejskiej. W efekcie funt jest najsłabszą walutą w zestawieniach G-10, ale nie widać jakiejś dużej wyprzedaży.

Kurs funta naruszył wsparcie, dolar próbuje odbicia

Część inwestorów może zakładać, że jest to kolejny blef w negocjacjach mający na celu wymusić coś na drugiej stronie, chociaż wydaje się, że tym razem może być inaczej. Notowania GBPUSD naruszyły wsparcie z ostatnich dni przy 1,3223.

Te artykuły również Cię zainteresują
W temacie ustaleń wokół umowy fiskalnej w USA Demokraci dali do zrozumienia, że chcą zintensyfikować rozmowy w przyszłym tygodniu, chociaż lider większości republikańskiej w Senacie stwierdził, że postulaty Demokratów są nie do zaakceptowania i w takiej wersji szanse na zaakceptowanie pakietu są niewielkie. To podbija nerwowość na rynkach, bo nie jest pewne, czy uda się wypracować polityczny kompromis przed Świętami. Rośnie też napięcie polityczne przed zaplanowanym na poniedziałek głosowaniem Kolegium Elektorów, które dopiero otworzy proces formalnego zatwierdzenia Joe Bidena na kolejnego prezydenta USA.

Tymczasem mamy złożony wniosek prokuratora generalnego Teksasu w Sądzie Najwyższym o unieważnienie wyniku wyborów w czterech kontrowersyjnych stanach, co teoretycznie (choć to mało prawdopodobne) może odwrócić szalę wyborów na rzecz Donalda Trumpa. Pojawiają się też plotki, jakoby sztab Trumpa planował przesłuchanie szefa firmy dostarczającej oprogramowanie do liczenia głosów przed Sądem Najwyższym.

Dolar zyskuje dzisiaj na szerokim rynku, a pogarszające się nastroje na Wall Street, mogą tylko nasilić tą tendencję.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here