Naga MarketsKursy walut. Dolar zyskuje na szerokim rynku, najsłabsza jest turecka liraW piątek dolar zyskuje na szerokim rynku w oczekiwaniu na popołudniowe odczyty Departamentu Pracy USA, ale zmiany nie są duże. Po ostatnich komentarzach ze strony niektórych członków FED (Waller, Clarida, Daly) rynek traktuje dzisiejsze dane jako kluczowe i mogące nadać ton dyskusji podczas zaplanowanego na koniec sierpnia corocznego sympozjum organizowanego przez FED w Jackson Hole.

Dolar umacnia się względem większości walut, rynek czeka na odczyty Departamentu Pracy USA

W mediach głośniej zaczyna być na temat konieczności ograniczenia skupu aktywów – Wall Street Journal wspomina o liście, jaki wysłał do Jerome Powella przedstawiciel umiarkowanego skrzydła Demokratów, senator Manchin. Wyraża on w nim swoje obawy dotyczące luźnej polityki prowadzonej przez bank centralny i wzywa do zakończenia programu QE w kontekście widocznej, wysokiej inflacji.Na szerokim rynku najsłabsza jest turecka lira, a najmocniejszy południowoafrykański rand, chociaż ten zaliczył wczoraj wieczorem wyraźny spadek po informacji o roszadach w tamtejszym resorcie finansów. W przestrzeni G-10 najgorzej radzą sobie waluty skandynawskie, oraz Antypody, czyli te, które są tradycyjnie wrażliwe na wahania globalnego ryzyka. Agencje zacytowały prezesa RBA, który wypadł bardziej „gołębio” – Lowe stwierdził, że ostatnie działania w postaci ograniczenia skali skupu aktywów nie są zapowiedzią zaostrzenia polityki monetarnej, a bank centralny jest gotowy do działania, gdyby sytuacja pandemiczna w kraju stała się dość poważna.

Szef RBA dodał też, że jest „zadowolony” z ostatniego spadku kursu AUD, chociaż zaznaczył, że bank centralny nie ma preferowanego kursu waluty. Minimalne zmiany notują dzisiaj funt i jen. Opublikowane słabsze dane nt. produkcji przemysłowej w Niemczech (spadek w czerwcu o 1,3 proc. m/m) w niewielkim stopniu zaszkodziły natomiast euro.

Dzisiaj w kalendarzu poza danymi z rynku pracy USA o godz. 14:30, ważne będą też analogiczne odczyty dla Kanady. Kurs USDCAD po wczorajszym spadku, dzisiaj stabilizuje się wokół 1,25.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji ccc | cfd broker | bitcoin prognozy | kurs dolara amerykańskiego | dow jones industrial | pkp cargo gpw | cdr gpw |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here