Naga MarketsKursy walut. Dolar znajduje się pod presją podaży, euro rośnieNotowania amerykańskiego dolara w średnioterminowej perspektywie pozostają pod presją podaży, ale tempo spadków jest coraz mniejsze. Już wczoraj widać było pewną kontrę strony popytowej na wykresie amerykańskiego dolara. Dzisiaj rano dolar rozpoczął sesję nisko, ale na razie wypracowuje delikatne wzrostowe odbicie.

Kurs dolara osłabia się, Fed nie podejmuje żadnych konkretnych ruchów

Wczorajsze dane makro ze Stanów Zjednoczonych (sprzedaż domów, indeks Conference Board, indeks Fed z Richmond) nieco rozczarowały, co dało pretekst do względnej słabości indeksów akcji oraz odbicia dolara.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przedstawiciele Fed po raz kolejny podkreślili, że nie mają zamiaru zmieniać istotnie polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych. Według ich komunikatów, inflacja co prawda pozostanie wysoka jeszcze przez dłuższy czas, jednak Fed ma narzędzia, aby radzić sobie z nią, jednocześnie nie wpływając istotnie negatywnie na tempo wzrostu gospodarczego w USA. Na razie inwestorzy zakładają więc, że Fed nie będzie podejmował żadnych konkretnych ruchów – niemniej, szefowa Fed z San Francisco, Mary Daly, powiedziała w CNBC, że rozmowy na temat potencjalnego taperingu są prowadzone.

Notowania EURUSD – dane dzienne

Na wykresie notowań eudorolara sytuacja dzisiaj w zasadzie nie zmienia ogólnego tonu. Nadal utrzymuje się ruch wzrostowy, a jedyną rzeczą, która mogłaby mu zagrozić, byłoby wlaśnie potencjalne mocniejsze odbicie wartości USD w górę.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje orlen | notowania orlenu | waluty w czasie rzeczywistym | kurs dolara on line | indeks dax | notowanie pgnig | Dolar kanadyjski kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here