W piątek, 2 lipca 2021 roku, kursy walut na rynku Forex powoli kończą kolejny tydzień zmagań. W trakcie mijającego tygodnia polski złoty wyraźnie stracił do dolara amerykańskiego osłabiając się o około 5 groszy. Drugą najsilniejszą waluta jest frank szwajcarski, który zyskał nieco ponad 2 gr. W przypadku euro i funta zmiany są niewielkie, a obie pary wykazują oznaki konsolidacji cenowej. Sprawdź ile dziś kosztuje euro EURPLN, dolar USDPLN, funt GBPPLN oraz franka CHFPLN.

  • Kurs dolara wznawia impuls wzrostowy na początku lipca
  • EURPLN zalicza udaną obronę poziomu wsparcia 4,50 zł
  • Kurs funta utknął przy ważnym poziomi 5,25 zł
  • CHFPLN konsoliduje przy 4,12 zł bez wyraźnego kierunku
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,5180 euro
USDPLN 3,8170 dolar
GBPPLN 5,2500 funt
CHFPLN 4,1200 frank

Kurs dolara coraz droższy. USD/PLN zmierza na czerwcowe maksima

Kurs dolara odnotowuje w tym tygodniu największy wzrost wartości w stosunku do złotego. Najprawdopodobniej wynika to z pozycjonowania pod piątkowe dane NFP z amerykańskiego rynku pracy oraz ze zmiany podejścia Fed na mniej gołębie. W przypadku dalszej aprecjacji dolara, para USD/PLN powinna wkrótce przetestować poziom oporu 3,8440, a jego przebicie otworzy drogę w kierunku tegorocznego szczytu 3,9840.Kurs dolara coraz droższy. USDPLN zmierza na czerwcowe maksima
Kurs dolara coraz droższy. USDPLN zmierza na czerwcowe maksima

EUR/PLN odbija od poziomu wsparcia 4,50 zł. Kurs euro z szansą na dalszy wzrost

Kurs euro nieznacznie zyskał w mijającym tygodniu po wcześniejszym teście kluczowego poziomu wsparcia 4,50. Kupującym udało się wybronić poziomu wsparcia 4,50, co rodzi nadzieje na dalsze wzrosty w przyszłym tygodniu. To w konsekwencji powinno doprowadzić do testu poziomu oporu 4,60, gdzie cena po raz ostatni była na początku kwietnia. Z drugiej strony spadek poniżej 4,50 ponownie przywróci presję sprzedających.

EURPLN odbija od poziomu wsparcia 4,50 zł. Kurs euro z szansą na dalszy wzrost
EURPLN odbija od poziomu wsparcia 4,50 zł. Kurs euro z szansą na dalszy wzrost

Kurs funta bez wyraźnego kierunku. GBP/PLN konsoliduje przy 5,25 zł

Kurs funta charakteryzuje się wyjątkowo niską zmiennością w tym tygodniu, gdy strona popytowa i podażowa znalazły względny balans przy ważnym poziomie 5,25. Notowania znajdują się w szerokiej strefie konsolidacji cenowej 5,15 – 5,34 i dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron powinno zaowocować utworzeniem silniejszego impulsu. Od początku roku dominuje trend wzrostowy, co faworyzuje pozycje długie.

Kurs funta bez wyraźnego kierunku. GBPPLN konsoliduje przy 5,25 zł
Kurs funta bez wyraźnego kierunku. GBPPLN konsoliduje przy 5,25 zł

CHF/PLN oscyluje przy 4,12 zł. Kurs franka czeka na silniejszy impuls

Kurs franka podobnie jak dolar zyskuje w tym tygodniu do polskiego złotego, choć zmiany są nieznaczne (+0,27%). Szwajcarska waluta pozostaje obciążona globalnym apetytem na ryzyko, co wspiera scenariusz spadkowy pary CHF/PLN. Jednak jakikolwiek powrót obaw związanych z ożywieniem gospodarczym na świecie może ponownie przywrócić popyt na CHF, co w konsekwencji może podbić kurs z powrotem do poziomu 4,20.

CHFPLN oscyluje przy 4,12 zł. Kurs franka czeka na silniejszy impuls
CHFPLN oscyluje przy 4,12 zł. Kurs franka czeka na silniejszy impuls
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eurpln stooq | kurs btc | cd projekt | jak kupić bitcoin | notowania neuca | forum gieldowe | biomed-lublin akcje |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here