Naga MarketsKursy walut. Dolar z niewielkimi zmianami, funt silny w przestrzeni G-10Od kilku dni zmiany na rynku dolara są niewielkie, po wczorajszej próbie odbicia, dzisiaj amerykańska waluta minimalnie traci. Uwagę wciąż zwraca zachowanie się rynku obligacji, gdzie rentowności nadal spadają (poniżej 1,52 proc. dla papierów 10-letnich).

Kurs dolara stabilny, funt odrabia straty

Z kolei indeksy na Wall Street oscylują wokół ostatnich szczytów. Nie widać za bardzo obaw związanych z jutrzejszą publikacją danych nt. inflacji CPI w USA. Czyżby rynek uwierzył w zapewnienia decydentów z FED o tym, że jej wyskok będzie krótki i przejściowy?

Te artykuły również Cię zainteresują
Ból głowy mogą mieć za to Chińczycy. Opublikowane dzisiaj dane nt. inflacji w cenach producentów (PPI) pokazały jej największy wzrost od 2008 r. (9,0 proc. r/r w maju wobec 6,8 proc. r/r w kwietniu). Nie przekłada się to na razie na nadmierny wzrost wskaźnika CPI (1,3 proc. r/r wobec spodziewanych 1,6 proc. r/r), chociaż zwyczajowo PPI wyprzedza pewne tendencje. Dane nie dają też większego impulsu dla juana.

W grupie najlepiej zachowujących się walut w przestrzeni G-10 znalazł się funt, który odrabia straty poniesione po doniesieniach o możliwości odłożenia w czasie ostatniego etapu odmrażania brytyjskiej gospodarki ze względu na rosnącą dynamikę przypadków indyjskiej mutacji COVID. Wsparciem stały się słowa odchodzącego z końcem czerwca głównego ekonomisty Banku Anglii (Andy Haldane’a), który wezwał do podjęcia szybkich decyzji nt. wygaszenia programu QE, gdyż gospodarka jest jak “rozpędzona torpeda”, a presja inflacyjna jest coraz bardziej wyraźna. Najbliższe posiedzenie BOE zaplanowano na 24 czerwca. Z kolei EURUSD pozostaje stabilny wokół 1,2180 w oczekiwaniu na jutrzejszy komunikat Europejskiego Banku Centralnego.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro | dax forum | lotos gpw | czym jest cfd | george soros | cdr kurs | pgnig kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here