Naga MarketsKursy walut: Dolar w górę, kurs euro (EUR/PLN) nadal nad 4,55 złHandel na rynku walutowym we wtorek przebiega wokół mocniejszego dolara. Presji płynącej z głównego rynku nie jest w stanie odeprzeć większość walut z regionu CEE, z wyjątkiem rubla.

Kursy walut we wtorek, 4 maja 2021 r.

Dolar umacnia się po poniedziałkowej wyprzedaży wywołanej słabszymi odczytami wskaźników koniunktury. Kurs EUR/USD cofa się ponownie w okolice 1,2010, a tryb risk-off widoczny jest na całym rynku FX. W takim środowisku tracą waluty surowcowe z kivi na czele. Kurs NZD/USD spada do 0,7170, a AUD/USD cofa się do 0,7720.

Te artykuły również Cię zainteresują
W regionie CEE silny jest jedynie rosyjski rubel. Kurs USD/RUB spada poniżej 75 pkt., gdyż rosyjskie firmy zabezpieczyły już swoje płatności podatkowe. Notowania EUR/CZK odbijają do 25,85 pkt., a w tle trwa wyczekiwanie na decyzje banku centralnego ws. poziomu stóp procentowych. Ważniejsze będzie jednak forward guidence. Z banku centralnego od dawna płynął sugestie o możliwej podwyżce stóp jeszcze w bieżącym roku. EUR/HUF znalazł się 0,25 proc. wyżej przy 360,4 pkt.

Złoty pozostaje słaby z kursem EUR/PLN na poziomie 4,5550. Choć temat orzeczenia SN będzie żywy do 11 maja, to obserwujemy coraz większe zmęczenie inwestorów sytuacją wokół kredytów CHF, co przekłada się na mniejsze emocje związane z nagłówkami o nadchodzącej rozprawie i jej konsekwencjach dla systemu bankowego. USD/PLN wybił się z kanału spadkowego i utkwił w krótkiej konsolidacji w okolicy 3,79 pkt. GBP/PLN ponownie wraca w okolice 5.26 pkt.

Notowania USD/PLN, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro notowania | kurs walut w czasie rzeczywistym | forum spółek giełdowych | kurs akcji biomed | theppro sklep |

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here