Naga MarketsPiątkowy bilans dla dolara jest negatywny, a korekta jego umocnienia ze środy po publikacji danych CPI, trwa nadal. Wspierają ją w tym dalej odbijające indeksy na Wall Street (futures na S&P500 dotarł do 4150 pkt.), a przede wszystkim cofające się rentowności obligacji (10-latki zeszły do 1,6350 proc., a więc poniżej wsparcia przy 1,65-1,66 proc.), co może mieć związek ze spekulacjami o większej aktywności FED na końcu krzywej w ramach obowiązującego programu QE.

Kurs dolara w dół pod koniec tygodnia

W piątek po południu dolar traci na szerokim rynku, najbardziej wobec korony norweskiej, oraz walut Antypodów (w przestrzeni G-10) i brazylijskiego reala, oraz węgierskiego forinta (w przestrzeni EM). Rynki próbują rozgrywać stare tematy risk-on, lub te oparte o potencjalne “jastrzębie” sygnały z lokalnych banków centralnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Paczka danych z USA nie zmieniła krótkoterminowego nastawienia rynku, chociaż opublikowane o godz. 16:00 dane nt. oczekiwań konsumentów pokazały w kwietniu rekordowe wartości, co może być powodem do mocnego bólu głowy dla FED. Niemniej sprzedaż detaliczna wypadła w kwietniu gorzej korygując rekordową anomalię w marcu wywołaną czekami Bidena, a produkcja przemysłowa wzrosła wolniej, niż oczekiwano (0,7 proc. m/m). Większym zaskoczeniem dzisiaj był jednak spadek wstępnego odczytu nastrojów konsumenckich za maj do 82,8 pkt.

Wykres dzienny USDNOK

Korona norweska wyraźnie dzisiaj zyskuje sygnalizując powrót do dominującego w ostatnich tygodniach trendu na USDNOK. Trend spadkowy dominuje też na wykresie USDBRL.

Wykres dzienny USDBRL

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw jsw | kurs zlotego | kurs jsw | jsw notowania | kęty notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here