Naga MarketsKursy walut: Dolar w czwartek nadal pod presją na rynku Forex. Euro w góręRynek akcji przystanął blisko szczytów, a na FX noc przynosi stabilizację, choć przy podtrzymaniu presji na USD. Konstruktywny klimat pozostaje wsparty przez nadzieje wokół szczepionek i optymizm dotyczący pakietu fiskalnego w USA. Umacnia się złoto.

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń

Nastroje na giełdach w Azji są dziś mieszane, gdyż inwestorzy nie otrzymali silnych sygnałów z Wall Street, gdzie indeksy praktycznie nie zmieniły swoich poziomów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Znane tematy makro pozostają w centrum uwagi i koncentrują się głównie wokół rozwoju pomocy fiskalnej w USA i nadziei na szczepionki.

Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków zbiera się w przyszłym tygodniu na posiedzeniu komitetu doradczego w sprawie zatwierdzenia szczepionki przeciw COVID-19 do sprzedaży. Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo powiedział, że pierwsza dostawa do tego stanu, wystarczająca dla 170 000 mieszkańców, spodziewana jest 15 grudnia.

Spikerka Izby Reprezentantów Nancy Pelosi i lider mniejszości w Senacie Chuck Schumer wezwali do natychmiastowych rozmów i powiedzieli, że ponadpartyjna propozycja pomocy w wysokości 908 miliardów dolarów powinna być podstawą do negocjacji.

Japoński Nikkei225 handluje się płasko, chiński Shanghai Composite traci 0,2 proc., a koreański KOSPI rośnie o 0,6 proc.

Futures na S&P500 traci kilka punktów po tym, jak wczoraj indeks wzrósł o 0,18 proc. Kontrakt terminowy na niemiecki DAX  jest na poziomie środowego zamknięcia.

Kurs euro umacnia się nad 1,21 USD, dolar pozostaje słaby

Na rynku walut G10 zmiany są niewielkie, choć ze wskazaniem na osłabienie USD. EUR/USD utrwala się na 1,2120. Po burzliwym dniu GBP/USD odbija do 1,34. AUD/USD wyznacza nowe dwuletnie szczyty na 0,7425.

EUR/PLN pozostaje na podwyższonych poziomach 4,4750 po wczorajszym zdumiewającym wymazaniu całego wtorkowego spadku do 4,44.

Słabość dolara pomaga w kontynuacji odbicia cen złota do 1833 USD/oz.

Ropa brent jest nieco słabsza na 48,1 USD/b, ale częściowo broni wczorajszego odbicia. OPEC+ robi postępy w negocjacjach w sprawie utrzymania cięć wydobycia ropy, zwiększając szanse, że czwartkowe posiedzenie może uratować porozumienie po nieudanych rozmowach na początku tygodnia.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here