Naga MarketsKursy walut. Dolar (USD/PLN) w dół po konferencji NBP, euro (EUR/USD) w górę po NFPNa parze walutowej USDPLN obserwowano bardzo mocny ruch spadkowy. Złoty umacnia się względem dolara amerykańskiego o ponad 1%, spadając poniżej poziomu 3,7560, który stanowił w ostatnich dniach ważny poziom wsparcia.

Kurs złotego w górę po konferencji prezesa NBP. Dolar (USD/PLN) w dół

Do dużych ruchów na polskim złotym przyczyniła się konferencja z udziałem prezesa NBP. Prezes Glapiński stwierdził, że bank centralny nie widzi obecnie potrzeby interweniowania na rynku walutowym – warto pamiętać, że w ostatnich miesiącach NBP przyznawał się do licznych interwencji, które miały na celu osłabienie złotego (co miało wspomóc eksport). Dzisiejsze słowa o braku potrzeby interweniowania stwarzają zatem mocną presję na aprecjację złotego, która właśnie ma miejsce.

Te artykuły również Cię zainteresują
USDPLN, interwał D1. Źródło: xStation5

Kurs euro (EUR/USD) powyżej 1,2150

EURUSD dokonał wybicia ważnego oporu przy 1,2150 i znalazł się najwyżej od końca lutego. Para walutowa kontynuowała wzrosty po publikacji kiepskiego raportu NFP, który doprowadził do osłabienia dolara amerykańskiego.
Z technicznego punktu widzenia, kurs znalazł się powyżej linii trendu spadkowego. Jeśli sentyment utrzyma się, ruch wzrostowy mógłby zostać przedłużony do oporu przy 1,2240. Z drugiej strony, najbliższe wsparcie znajduje się przy 1,1990 i jest wzmocnione przez 200-sesyjną średnią kroczącą (czerwona linia).
EURUSD, interwał D1. Źródło: xStation5

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs złoty | co znaczy blik | notowania gpw | kurs dolara usd | kryptowaluty |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here