Kurs dolara niższy o 0,5% 

Kursy najważniejszych walut tracą dziś do złotego, bez wyjątku. Największym przegranem pozostaje dolar, którego notowania osuwają się do złotego o ponad 0,5%. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, para walutowa USD/PLN wyznaczyła wczoraj szczyt na poziomie 3,8439, a dziś oddaje całość wypracowanych zysków.

Minima sesji testują 20-dniową EMA, która wraz z 10-okresową średnią tworzy kanał dynamicznego wsparcie, którego respektowanie może wskazywać na powrót do wzrostów. Nieco niżej znajduje się natomiast zniesienie 38,2% ostatniego ruchu wzrostowego, który rozpoczął się z poziomu 3 złotych 74 groszy.

USDPLN - wykres dzienny - 3 kwietnia 2019
USD/PLN – wykres dzienny – 3 kwietnia 2019

Frank szwajcarski po 3,83 zł

Kurs franka poczynił w ostatnim czasie znaczny postęp, jak bowiem widać na wykresie dziennym poniżej, kupującym udało się pokonać konfluencję oporu, gdzie horyzontalny poziom 3,83 zbiegł się z linią trendu spadkowego biegnąca od ubiegłorocznych maksimów.

Po wyznaczeniu szczytu na poziomie 3,8569 rozpoczęła się korekta spadkowa, a w jej rezultacie notowania CHF/PLN ponownie wróciły do strefy konfluencji, która teraz działać może jako wsparcie. Dodatkowo obecne poziomy cenowe znajdują się w kanale średnich EMA 10/20, który często działa jako wsparcie dynamiczne.

CHFPLN - wykres dzienny - 3 kwietnia 2019
CHF/PLN – wykres dzienny – 3 kwietnia 2019

Kurs euro zmierza na południe

Pod koniec ubiegłego tygodnia, euro zyskało do złotego na tyle, że do zamknięcia sesji pokonany został kanał średnich EMA 10/20. Jednak już w obecnym tygodniu nie doświadczyliśmy dalszej aprecjacji wspólnej waluty. Zamiast tego notowania EUR/PLN osuwają się po przetestowaniu oporu na poziomie 4,3060.

Sprzedający znieśli już całość zysków wypracowanych w tygodniu ubiegłym i wydaje się, że najbliższy kierunek stanowi teraz wsparcie blisko 4,2800 – 4,2790. Po jego pokonaniu grający na zniżkę odsłoniliby dołek przy 4,2587.

EURPLN - wykres dzienny - 3 kwietnia 2019
EUR/PLN – wykres dzienny – 3 kwietnia 2019

Funt uwięziony w zakresie z ubiegłego tygodnia

Notowania pary walutowej GBP/PLN poruszają się w zakresie notowań z ubiegłego tygodnia między oporem na 5,0588 a wsparciem blisko 4,9750. Co prawda, dziś cena wyznaczyła nowe maksima w tym tygodniu, jednakże zyski zostały oddane i po południu funt traci do złotego 0,33%.

Trudno oszacować jak długo para pozostanie w ruchu bocznym, jednak biorąc pod uwagę wcześniejsze wzrosty, istnieje większa szansa na wybicie górą i ruch w kierunku północnym. Traderzy powinni także brać pod uwagę ewentualne scenariusze związane z rewelacjami dotyczącymi Brexitu.

GBPPLN - wykres dzienny - 3 kwietnia 2019
GBP/PLN – wykres dzienny – 3 kwietnia 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here