Naga MarketsKursy walut. Dolar umacnia się na szerokim rynku, niska zmienność na rynkachUtrzymujące się nadal nisko (poniżej 1,50 proc. dla 10-letnich papierów) rentowności amerykańskich obligacji rządowych dobrze tłumaczą odporność indeksów na Wall Street na obawy związane z wariantem Delta – od kilku dni liderem zwyżek pozostaje technologiczny Nasdaq. Pomału wkraczamy jednak w okres ważnych odczytów makro z USA, które mogą nieco zmienić ten układ (kluczowe będą tu piątkowe wyliczenia Departamentu Pracy).

Dolar minimalnie się umacnia, mieszane wskazania dla par dolarowych

Reszta świata zaczyna być coraz bardziej sceptyczna wobec tezy, że czwarta fala COVID nie wprowadzi większego zamieszania na rynkach. Wczoraj byliśmy świadkami umocnienia dolara na szerokim rynku, głównie wobec tych walut, które wcześniej zyskiwały w oczekiwaniu na dalsze zacieśnianie polityki przez banki centralne. Wprawdzie zmiany nie były szczególnie duże, ale może to pokazywać kierunek na kolejne tygodnie.Środa przynosi mieszane wskazania dla par dolarowych, a zmienność jest bardzo niska. Niewykluczone, że rynek przechodzi już w tryb wyczekiwania na publikacje makroekonomiczne (dzisiaj poznamy szacunki ADP z USA), na co nakłada się jeszcze sezon wakacyjny. W nocy opublikowane zostały odczyty rządowych indeksów PMI z Chin. I nie wypadły najlepiej – wskaźnik dla przemysłu tylko nieznacznie drgnął do 50,9 pkt., a usługowy mocniej spadł do 53,5 pkt. Niewykluczone, że podbije to oczekiwania wobec słabszego juana w kolejnych tygodniach (rynek będzie upatrywał tu większego wsparcia ze strony działań PBOC).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje bitcoin | merkator akcje | notowania gpw | notowania 11 bit studios | akcje ccc | kurs dolara amerykańskiego | dino akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here