Naga MarketsKursy walut: Dolar słabszy na Forex, zyskuje euro, frank i jenW czwartek wyprzedaż na rynku akcji pogłębia się, ceny ropy spadają, a na FX kapitał ucieka w JPY i CHF. Kolejne oznaki globalnego rozprzestrzeniania się koronawirusa spotęgowały obawy przed pandemią.


Kurs dolara traci, cena ropy również. Złoto odbija w obliczu risk-off

  • Rynek akcji w Azji pogrąża się w czerwieni. Japoński Nikkei225 tąpnął o 2,13 proc., ale Shanghai Composite traci tylko 0,04 proc. Hang Seng jest niżej o 0,6 proc. Futures na S&P500 traci 1 proc. po dość spokojnej sesji kasowej w środę (-0,4 proc.). W Niemczech kontrakt na DAX dołuje o 2,3 proc.
  • Globalne akcje spadły o około 7% od szczytu osiągniętego na początku tego miesiąca.
  • W USA pierwszy przypadek wirusa niewiadomego pochodzenia wykryto w Północnej Karolinie. Agencja CDC twierdzi, że może to być pierwszy przypadek „rozprzestrzeniania się społecznego”. Nowe przypadki zachorowań wykryto też w Brazylii, Pakistanie i Grecji. W Korei Południowej liczba przypadków wzrosła powyżej 1500; USA wezwały podróżnych do ponownego rozważenia wszelkich podróży do kraju.
  • Na FX, USD jest słabszy, zyskują przede wszystkim JPY i CHF, ale też EUR, co wygląda na kontynuowane domykanie długich pozycji w dolarze na najbardziej płynnych rynkach. USD/JPY zahaczył o 110, EUR/USD wyszedł na 1,0915.
  • Microsoft stał się kolejną firmą, która ostrzega, że wirus wpływa na jego łańcuch dostaw; akcje spadły o 2% w handlu pozasesyjnym.
  • Ropa naftowa pozostaje pod presją sprzedaży – WTI traci dziś 1,6 proc. i schodzi pod 48 USD/b, najniżej od 14 miesięcy.
  • Cena złota rośnie o 0,4 proc. do 1648 USD/oz.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here