Naga MarketsKursy walut. Dolar skazany na przecenę, euro i funt będą rosły?Analitycy Domu Maklerskiego TMS Brokers (TMS) w swoich najnowszych prognozach walutowych zakładają wzrost wyceny euro oraz funta szterlinga względem dolara amerykańskiego co najmniej do trzeciego kwartału bieżącego roku. W tym czasie para walutowa EUR/USD ma testować poziom 1,22 dol., a GBP/USD podchodzić w okolice 1,41 dol.

  • Wcześniej TMS Brokers dzielił się prognozami dla polskiego złotego, które można znaleźć w tym miejscu
  • Dla par dolarowych najważniejsze będzie to jak zachowa się Rezerwa Federalna (Fed) oraz jak gospodarka będzie wychodziła z pandemii
  • W stosunku do franka, dolar ma nieznacznie tracić, a para USD/CHF spadać w kierunku 0,92.

POBIERZ RAPORT BEZPŁATNIE!

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro (EUR/USD) i funta (GBP/USD) w górę, jednak nie tak mocno jak zakładano

Jeszcze na początku tego roku analitycy TMS wieszczyli o wiele silniejsze spadki dolara amerykańskiego, co pokrywało się z projekcjami ekonomistów innych domów maklerskich i banków inwestycyjnych. Przetasowania, które zaszły na rynku spowodowały jednak, że prognozy zostały zrewidowane. W efekcie cena EUR/USD dla końca tego roku została zredukowana z 1,25 do 1,22 dol.

Powolne tempo szczepień w Europie i nieuchronienie bloku przed trzecią falą zachorowań w połączeniu z wzrostami rentowności obligacji USA zepchnęły EUR/USD do prawie 5 miesięcznych minimów na 1,17 na koniec marca, jednak trzy tygodnie później para walutowa testuje poziomy powyżej 1,20 dol. i zdaniem TMS taka sytuacja powinna się utrzymać.

– Moment odbicia gospodarczego w regionie oddala się i tło wokół euro nie wygląda dobrze, jednak w naszej ocenie. większość pesymizmu została już zdyskontowana (…) W dalszym horyzoncie jesteśmy bardziej optymistycznie nastawieni na rzecz odbicia, zakładając przejściowy charakter obaw covidowych i pozytywną reakcję EUR/USD na pierwsze sygnały odbudowującego się optymizmu wokół globalnego ożywienia doganiającego tempo wzrostu gospodarczego USA – komentowali analitycy TMS.

EUR/USD i GBP/USD z zaznaczonymi poziomami, które zdaniem TMS mają osiągnąć pary w tym roku. Źródło: Tradingview.com

Co z pozostałymi walutami?

Agresywne zmiany rentowności obligacji skarbowych USA silnie rzutują na prognozy JPY (USD/JPY). Ale wyższe nominalne stopy procentowe w USA nie są zdaniem TMSS do utrzymania i tani jen powinien z czasem wrócić do umocnienia. Dodatnie stopy rynkowe i solidna nadwyżka na rachunku bieżącym (ok. 3 proc. PKB) powinny ściągać USD/JPY niżej.

– Odbicie gospodarcze w strefie euro oraz wyciszenie ryzyk brexitu tworzą argumenty za osłabieniem CHF, ale nadwyżka handlowa na poziomie ok. 9 proc. PKB pozostanie siłą równoważącą CHF w długim terminie. Jest mało prawdopodobne, aby SNB porzucił negatywne stopy procentowe (-0,75 proc.) i opcję interwencji na rynku walutowym – dodaje zespół TMS.

W przypadku AUD, polityka reflacyjna i odbudowa globalnego cyklu inwestycyjnego będą istotnymi czynnikami napędzającymi popyt na surowce przemysłowe, a z nimi i lokalną walutę. Skuteczne lockdowny i ścisła kontrola granic pozwoliły Australii uniknąć jesienią
nawrotu pandemii, a okres letni na półkuli południowej sprzyja szybkiej odbudowie popytu konsumpcyjnego i warunków na rynku pracy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania funta | nasdaq akcje | kurs cdprojekt | analiza btc | biomed lublin gpw |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here