Naga MarketsKursy walut. Dolar próbuje odrabiać straty, nadal silne pozostają waluty AntypodówW czwartek rano dolar próbuje odreagowywać wczorajszą przecenę wywołaną rozczarowującą publikacją szacunków ADP dotyczących rynku pracy, które podbiły oczekiwania, że piątkowy raport Departamentu Pracy nie przybliży FED do decyzji nt. taperingu – taki ruch na posiedzeniu 22 września jest mało prawdopodobny.

Amerykański dolar próbuje odreagowywać wczorajszą przecenę

Warto jednak pamiętać o tym, że wskazania z ADP bywały mylne, a rynki już od kilku dobrych dni zdają się rozgrywać scenariusz w którym wspomniany wrzesień nie będzie decyzyjny dla FED-u. Bez większej atencji przeszedł wczorajszy odczyt ISM dla przemysłu, który wypadł lepiej, niż można było oczekiwać – w sierpniu indeks podbił do 59,9 pkt. z 59,5 pkt., co pokazuje, że obawy związane z problemami z łańcuchami dostaw mogą być nieco przesadzone.Dzisiaj widać presję na nieznaczną korektę na rynkach akcji, choć nie jest ona duża. Tradycyjnie słabiej zachowywała się Azja, ale ta ma swoje powody, chociażby w postaci wciąż niepokojących statystyk COVID. Na plus warto wspomnieć o spekulacjach wokół potencjalnego pakietu wsparcia w Chinach, choć na razie pojawiły się informacje o pomocy dla małych firm, a Ludowy Bank Chin zwiększył działania płynnościowe.

Nadal silne pozostają waluty Antypodów (AUD i NZD), w czym pomogły lepsze dane nt. handlu zagranicznego dla Australii i Nowej Zelandii. Słabsze są z kolei frank i jen, choć zmiany są kosmetyczne. Dla USDJPY kluczowa pozostaje sytuacja na amerykańskim długu, a tu rentowności 10-letnich obligacji ustabilizowały się wokół poziomu 1,30 proc. W przypadku EURUSD i GBPUSD zmiany nie są duże, a na dziennych układach obie pary pozostają w trendach wzrostowych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji wirtualna polska | allegro akcje opinie | famur notowania | nasdq | rubel kurs | kurs franka prognozy | mercator medical kurs |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here