W poniedziałek, 30 sierpnia 2021 roku, kursy walut na rynku Forex rozpoczęły nowy tydzień zmagań. W trakcie minionego tygodnia polski złoty kontynuował deprecjację względem swoich głównych rywali, choć powoli można dostrzec wyhamowanie trendu na niektórych parach walutowych. Dolar amerykański ponownie znajduje się na lokalnych minimach nieco powyżej 3,87 zł po silnym spadku w piątek, a funt kontynuuje konsolidacje przy poziomie 5,34 zł. Sprawdź ile dziś kosztuje euro EURPLN, dolar USDPLN, funt GBPPLN oraz franka CHFPLN.

  • Kurs dolara stracił już 6 groszy od ostatniego szczytu
  • EURPLN odbija po silnych zawirowaniach w piątek
  • Kurs funta nadal walczy o utrzymanie poziomu 5,34 zł
  • CHFPLN konsoliduje w okolicach 4,25 zł na początku tygodnia
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,5760 euro
USDPLN 3,8770 dolar
GBPPLN 5,3400 funt
CHFPLN 4,2540 frank

Kurs dolara tanieje o 6 gr w tydzień. USD/PLN utrzymuje trend wzrostowy

Kurs dolara zdołał wzrosnąć w sierpniu do poziomu 3,9367 wyrysowując nowe lokalne maksimum. Od tamtej pory sprzedający przejęli kontrolę doprowadzając do spadku w piątek w okolice 3,86. Jednak sekwencja wyższych szczytów i dołków nadal się utrzymuje, co faworyzuje pozycje długie. Pokonanie sierpniowego maksimum otworzyłoby drogę w kierunku tegorocznego maksimum 3,9840 z celem na psychologiczną barierę 4,00. Z drugiej strony główny poziom wsparcia znajduje się w okolicach 3,81.Kurs dolara tanieje o 6 gr w tydzień. USDPLN utrzymuje trend wzrostowy
Kurs dolara tanieje o 6 gr w tydzień. USDPLN utrzymuje trend wzrostowy

EUR/PLN utrzymuje siłę po piątkowym załamaniu. Kurs euro nadal powyżej 4,57 zł

Kurs euro silnie spadł pod koniec zeszłego tygodnia docierając do okolic 4,55. Jednak siła popytu okazała się wystarczająca, aby zamknąć piątkową sesję na plus pomimo sporej zmienności. Para EUR/PLN w dalszym ciągu oscyluje w zakresie konsolidacji cenowej 4,50 – 4,60 i dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron powinno zaowocować utworzeniem silniejszego impulsu.

EURPLN utrzymuje siłę po piątkowym załamaniu. Kurs euro nadal powyżej 4,57 zł
EURPLN utrzymuje siłę po piątkowym załamaniu. Kurs euro nadal powyżej 4,57 zł

Kurs funta utknął przy poziomie 5,34 zł. GBP/PLN walczy o utrzymanie trendu w górę

Kurs funta po wyrysowaniu szczytu na poziomie 5,4236 systematycznie spada i ostatnie kilka sesji spędził przy poziomie 5,34. W efekcie utworzyła się konsolidacja cenowa, choć coraz niższe dołki sugerują, iż w tym tygodniu może dojść do testu poziomu wsparcia 5,30. Jego przebicie załamałoby pozytywną sekwencję dołków i szczytów, co mogłoby doprowadzić do głębszej korekty w kierunku wsparcia 5,2530.

Kurs funta utknął przy poziomie 5,34 zł. GBPPLN walczy o utrzymanie trendu w górę
Kurs funta utknął przy poziomie 5,34 zł. GBPPLN walczy o utrzymanie trendu w górę

CHF/PLN silnie odbił pod koniec zeszłego tygodnia. Kurs franka w okolicach 4,25 zł

Kurs franka wykazał się największą siłą względem złotego w piątek, co doprowadziło do wzrostu o 0,42% i zamknięcia w okolicach 4,26. Siła szwajcarskiej waluty może wynikać z rosnącej awersji do ryzyka na rynkach, co potęguje ostatnia słabość złotego. W efekcie para CHF/PLN utrzymuje się w okolicach 4,25, znacznie powyżej głównego poziomu wsparcia 4,20, co faworyzuje pozycje długie.

CHFPLN silnie odbił pod koniec zeszłego tygodnia. Kurs franka w okolicach 4,25 zł
CHFPLN silnie odbił pod koniec zeszłego tygodnia. Kurs franka w okolicach 4,25 zł


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here