W czwartek, 25 lutego 2021 roku, kursy walut na rynku Forex powoli kończą kolejny tydzień zmagań. Od początku tygodnia polski złoty silnie tracił w stosunku do funta i nieco mniej względem euro. Dolar amerykański konsoliduje przy poziomie 3,70 zł, a frank systematycznie traci i kosztuje zaledwie 4,08 zł. Sprawdź ile dziś kosztuje euro EURPLN, dolar USDPLN, funt GBPPLN oraz franka CHFPLN.

  • Kurs dolara konsoliduje od kilku tygodni
  • EURPLN oddala się od poziomu wsparcia 4,50 zł
  • Kurs funta spada z wieloletnich szczytów
  • CHFPLN najtańszy od września 2020 roku
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,5130 euro
USDPLN 3,6910 dolar
GBPPLN 5,2150 funt
CHFPLN 4,0850 frank

Kurs dolara poniżej 3,70 zł. USD/PLN spadnie na minima?

Kurs dolara od początku lutego konsoliduje w wąskiej konsolidacji między poziomem wsparcia 3,68, a  oporem 3,76. Dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron powinno zaowocować utworzeniem silniejszego impulsu. Niewątpliwie globalny apetyt na ryzyko powinien wspierać polskiego złotego, co z konsekwencji może popchnąć parę USD/PLN w kierunku zeszłorocznego minimum 3,6162.

InvestCuffs
Kurs dolara poniżej 3,70 zł. USDPLN spadnie na minima
Kurs dolara poniżej 3,70 zł. USDPLN spadnie na minima

EUR/PLN oddala się od 4,50 zł. Kurs euro z szansą na dalszy wzrost

Kurs euro odnotowuje w czwartek nieznaczny wzrost, a od początku konsekwentnie rośnie i zdołał przebić psychologiczną barierę 4,50. Para wyrysowała lokalny szczyt nieco powyżej 4,52 i ma szanse przetestować lokalny szczyt 4,5616. Jednak presja na umocnienie złotego może się utrzymywać, a rynek może zechcieć przetestować gotowość NBP do interwencji walutowych. W przypadku spadku poniżej 4,50, a w konsekwencji pokonanie minimum z lutego 4,47, sprzedający mogą skierować kurs w stronę kolejnego okrągłego poziomu 4,40.

EURPLN oddala się od 4,50 zł. Kurs euro z szansą na dalszy wzrost
EURPLN oddala się od 4,50 zł. Kurs euro z szansą na dalszy wzrost

Kurs funta najdroższy od 5 lat. GBP/PLN spada w czwartek 0,50%

Kurs funta w trakcie wczorajszej sesji silnie wzrósł przebijając zeszłoroczne maksimum 5,2530 i docierając do poziomu 5,28 – najwyższego od 2016 roku. To sprawiło, iż kupujący zrealizowali swoje zyski z pozycji długich, co doprowadziło do silnej korekty w dniu dzisiejszym. Para GBP/PLN jest już 7 groszy niżej w porównaniu do wczorajszego szczytu, a dalszy spadek może doprowadzić do testu lokalnego poziomu 5,20 z celem na 5,1460.

Kurs funta najdroższy od 5 lat. GBPPLN spada w czwartek 0,50%
Kurs funta najdroższy od 5 lat. GBPPLN spada w czwartek 0,50%

CHF/PLN coraz niżej. Kurs franka spada siódmą sesję z rzędu

Kurs franka kontynuuje negatywną passę systematycznie spadając od końca stycznia. W zaledwie miesiąc para CHF/PLN spadła z poziomu 4,24 do 4,0650 w czwartek. Szwajcarska waluta kontynuuje osłabienie wraz z globalnym apetytem na ryzyko, który pozostawia daleko w tyle tzw. bezpieczne przystanie. Dalszy spadek kursu powinien doprowadzić do testu okrągłego poziomu 4,05 z celem na psychologiczne wsparcie 4,00. Z drugiej strony dopiero ponowny wzrost powyżej 4,10 wyhamowałby presję sprzedających.

CHFPLN coraz niżej. Kurs franka spada siódmą sesję z rzędu
CHFPLN coraz niżej. Kurs franka spada siódmą sesję z rzędu
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolars | kurs euro usd | kurs baryłki ropy | dax spekulant |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here