W środę, 12 maja 2021 roku, kursy walut na rynku Forex znalazły się w połowie tygodniowych notowań. Polski złoty silnie stracił na wartości w poniedziałek, tracąc nawet 8 groszy względem funta. Jednak kolejne dni przyniosły lekkie odreagowanie. Dolar amerykański ponownie znajduje się na lokalnych minimach nieco powyżej 3,74 zł, a funt znowu spadł poniżej lokalnego oporu 5,30 zł. Sprawdź ile dziś kosztuje euro EURPLN, dolar USDPLN, funt GBPPLN oraz franka CHFPLN.

  • Kurs dolara walczy o utrzymanie lokalnego wsparcia
  • EURPLN coraz bliżej testu wsparcia 4,52 zł
  • Kurs funta w przestoju po silnym umocnieniu w poniedziałek
  • CHFPLN pod presją sprzedających drugą sesję z rzędu
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,5450 euro
USDPLN 3,7460 dolar
GBPPLN 5,2950 funt
CHFPLN 4,1410 frank

Kurs dolara poniżej 3,75 zł. USD/PLN przebije majowy dołek?

Kurs dolara odnotował wczoraj silny spadek, co było kontynuacją wyprzedaży z zeszłego tygodnia pomimo lekkiego odbicia w poniedziałek. Notowania ponownie znalazły się na minimach, naruszając lokalny poziom wsparcia 3,74. Dalszy spadek ceny doprowadzi do testu okrągłego poziomu 3,70, gdzie cena po raz ostatni była pod koniec lutego. Z drugiej strony dopiero trwały wzrost powyżej oporu 3,7750, a w konsekwencji przebicie ostatniego szczytu 3,8218 wyhamowałoby presję sprzedających.

Kurs dolara poniżej 3,75 zł. USDPLN przebije majowy dołek
Kurs dolara poniżej 3,75 zł. USDPLN przebije majowy dołek

EUR/PLN konsoliduje od połowy kwietnia. Kurs euro oczekuje na wybicie

Kurs euro od połowy zeszłego miesiąca pozostaje bez wyraźnego kierunku. Po zeszłotygodniowym teście lokalnego maksimum w okolicach 4,59 i wyrysowaniu formacji podwójnego szczytu, notowania systematycznie spadają i w środę znalazły się poniżej poziomu 4,55. W przypadku kontynuacji impulsu podaż może zepchnąć kurs w rejon kwietniowego minimum 4,52 z celem na poziom wsparcia 4,50. Z kolei główny opór stanowi okrągły poziom 4,60.

EURPLN konsoliduje od połowy kwietnia. Kurs euro oczekuje na wybicie
EURPLN konsoliduje od połowy kwietnia. Kurs euro oczekuje na wybicie

Kurs funta spada poniżej 5,30 zł. GBP/PLN utrzyma trend wzrostowy?

Kurs funta po raz drugi w tym miesiącu podjął wczoraj próbę przebicia okrągłego poziomu oporu 5,30, jednak i tym razem okazało się to bezskuteczne. Mimo tego, presja na wzrost ceny wydaje się utrzymywać, a trwałe umocnienie powyżej ww. oporu otworzyłoby drogę w kierunku poziomów 5,35, 5,4037, a w konsekwencji do tegorocznego maksimum 5,4916. Brytyjska waluta pozostaje w silnym trendzie wzrostowym od początku lutego i pomimo kwietniowej korekty presja kupujących wydaje się utrzymywać.

Kurs funta spada poniżej 5,30 zł. GBPPLN utrzyma trend wzrostowy
Kurs funta spada poniżej 5,30 zł. GBPPLN utrzyma trend wzrostowy

CHF/PLN znowu poniżej 4,15 zł. Kurs franka oddaje pola złotemu

Kurs franka podobnie do euro porusza się w trendzie bocznym od kilku tygodni pomimo próby wzrostu w rejon ważnego oporu 4,20 na początku maja. Jednak sprzedający zdołali zneutralizować ostatni impuls sprowadzając notowania ponownie poniżej lokalnego poziomu wsparcia 4,15. Jeśli siła podaży będzie się utrzymywać cena może ponownie przetestować kwietniowe minimum 4,1080 z celem na tegoroczny dołek 4,0650. Z kolei dopiero trwały wzrost powyżej oporu 4,20, a w konsekwencji przebicie szczytu 4,2340 pozwoliłoby na test grudniowego maksimum 4,2706.

CHFPLN znowu poniżej 4,15 zł. Kurs franka oddaje pola złotemu
CHFPLN znowu poniżej 4,15 zł. Kurs franka oddaje pola złotemu
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs s&p 500 | jak działa blik | notowania sp500 | kurs ropy naftowej |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here