Naga MarketsKursy walut. Dolar najsłabszą walutą, euro rośnieNa rynku walutowym wzmaga się apetyt na ryzyko. Dolar jest w piątek najsłabszą walutą z koszyka G10. Poprawę nastrojów starają się wykorzystać waluty krajów rozwijających się, ale ze zmiennym skutkiem.

Kurs euro (EUR/USD) pokonuje poziom 1,21 dol.

Na głównym rynku EUR/USD rośnie do 1,2115. Odczyt inflacji producenckiej nie dostarczył rynkowi tego, czego inwestorzy oczekiwali. Wprawdzie odczyt był wyższy od konsensusu (0,6 proc. m/m vs prog. 0,3 proc. r/r), ale faktyczny konsensu po danych CPI kształtował się znacznie wyżej. Odczyt został odebrany jako negatywny dla dolara. W ślad za spadającymi rentownościami (-0,2 punktu proc. intraday) cofnęły się notowania dolara.

Te artykuły również Cię zainteresują
W regionie CEE najsilniejsza walutą w piątek jest węgierski forint, którego notowania są najwyższe od lutego br. Kurs EUR/HUF cofa się do 355 pkt. Nieco gorzej prezentuje się korona czeska, która wytraciła znaczną część impetu budowanego na oczekiwaniach rychłych podwyżek stóp procentowych.

Na rynku złotego panuje spokojna atmosfera po tym jak SN oddalił w czasie decyzję ws. kredytów CHF. W czwartek na pierwsze strony przebijały się komentarze członków RPP sugerujące podwyżkę stóp o 10-15 punktów bazowych. Głosy pochodziły jednak od jastrzębiej części Rady, a za bazowy scenariusz nadal uznajemy utrzymanie parametrów polityki pieniężnej na niezmienionym poziomie do końca roku. Niemniej oczekiwania odnośnie podwyżki mogą wspierać złotego w średnim terminie. Kluczowy będzie odczyt CPI za maj, który może wzniecić burzę odnośnie kształtu polityki monetarnej. W piątek EUR/PLN jest nieco wyżej przy 4,5250, a notowania GBP/PLN oscylują wokół 5,2560. Słaby dolar wspomaga osłabienie kursu USD/PLN, który spada w piątek do 3,7325.

Notowania instrumentu EUR/PLN, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dji index | jsw opinie | kurs eurocash | złotówka kurs | akcje pgnig cena |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here