Naga MarketsKursy walut. Dolar nadal się osłabia, waluty europejskie są dzisiaj w czołówceDolar kontynuuje we wtorek wczorajszą słabość wspieraną “gołębimi” komentarzami ze strony FED. Do cytowanej wczoraj po południu Lael Brainard z zarządu FED, dołączyli jeszcze George, Bostic, oraz nawet Bullard, którzy powtarzali mantrę o “przejściowym” podbiciu inflacji i braku konieczności dyskusji o zacieśnieniu polityki monetarnej. Rentowności 10-letnich obligacji zjechały poniżej 1,60 proc., a rynki akcji notują wspinaczkę w górę. Korekcyjne odbicie notują też kryptowaluty, co generalnie podbija globalny risk-on.

Dolar osłabia się względem większości walut, euro zignorowało gorsze dane nt. PKB w Niemczech

Dzisiaj w czołówce zyskujących są waluty europejskie, korony skandynawskie, a także euro, oraz funt. Scandies wspierają oczekiwania związane z polityką monetarną w kontekście publikacji makro (zwłaszcza ze Szwecji). Z kolei euro zignorowało nieco gorsze dane nt. PKB w Niemczech za I kwartał, koncentrując się na lepszych danych Ifo za maj (99,2 pkt.). Z kolei funt próbuje powracać do zwyżek wsparty przez komentarze prezesa Bailey’a dotyczące poprawy na rynku pracy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzisiaj w kalendarzu mamy kolejne wystąpienia członków FED, ale i też uwagę mogą przyciągnąć dane dotyczące indeksu zaufania konsumentów Conference Board. Uwaga skupi się też na zachowaniu się rentowności obligacji (jesteśmy w newralgicznym obszarze poniżej 1,60 proc.), a także zachowaniu się Wall Street (kontrakty na S&P500 testują opór przy 4210 pkt.). Otwartym tematem pozostaje też dalsza kondycja rynku kryptowalut po tym, jak chińscy decydenci nieformalnie potwierdzili wcześniejsze przypuszczenia, że restrykcje mają związek z przygotowaniami pod cyfrowego juana.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdq | bitcoin era opinie | kurs akcji pgnig | kurs polskiego złotego | dolar online | celon notowania | george soros |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here