Naga Markets



Kursy walut. Dolar mocniejszy na szerokim rynku, słabe waluty AntypodówW środę dolar jest mocniejszy na szerokim rynku, chociaż zmiany nie są znaczne. Można to tłumaczyć pozycjonowaniem się inwestorów przed publikacją danych nt. inflacji CPI w USA za kwiecień, którą poznamy o godz. 14:30.

Dolar odrabia wcześniejsze straty, osłabienie dolara australijskiego

Globalna tendencja idzie w stronę zaskoczeń “na plus”, co widać chociażby po naszym regionie (Węgry, Czechy), stąd też inwestorzy mogą mieć kolejny “dylemat” w kwestii szukania odpowiedzi na pytanie, a co na to FED? Czy kolejny raz powtórzy, że należy to zignorować, gdyż jest to tendencja przejściowa? Z drugiej strony rynek FX reaguje z pewnym opóźnieniem na to, co już wcześniej zrobiła Wall Street, czy też pokazały rentowności amerykańskich obligacji. Tymczasem dzisiaj obserwujemy tam stabilizację.

Te artykuły również Cię zainteresują




Słabo wypadają dzisiaj waluty Antypodów. W przypadku dolara australijskiego wpływ na to mają informacje z agencji S&P, która utrzymała negatywną perspektywę ratingu dla Australii, co nasila ryzyko utraty prestiżowej oceny AAA. Poza tym warto odnotować wypowiedzi jednego z członków ECB (Klaus Knot), który zwrócił uwagę na lepsze perspektywy dla europejskiej gospodarki, ale jak zaznaczył nie zmieni to podejścia banku centralnego. Uwagę przykuwają też plany wprowadzenia pandemicznych ograniczeń na Tajwanie, który jest jednym z globalnych producentów półprzewodników, z którymi już są duże problemy logistyczne w ostatnich tygodniach. W temacie danych makro zwróćmy uwagę na lepsze dane z Wielkiej Brytanii (PKB w I kwartale i marcowa produkcja przemysłowa), oraz festiwal danych CPI w Europie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw biomed lublin | mercator cena akcji | pkn orlen cena akcji | ropa brent notowania | kurs biomed lublin |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here