Naga MarketsKursy walut. Dolar minimalnie się osłabia, złoty najsłabszą walutą w regionieBrak zdecydowania na rynku dolara trwa nadal, w czwartek rano amerykańska waluta jest słabsza, choć zmiany są minimalne. Opublikowane wczoraj po południu nieco słabsze szacunki indeksów PMI dla USA (mocniejsze cofniecie w usługach w czerwcu), zostały zestawione z “jastrzębimi” komentarzami członków FED – Roberta Kaplana i Raphaela Bostica, którzy dali do zrozumienia, że jesień może być dobrym okresem na decyzję o ograniczeniu skali skupu aktywów (tapering).

Dolar minimalnie traci względem innych walut

Bostic dodał też, że pierwsza podwyżka stóp procentowych powinna mieć miejsce w końcu 2022 r. To sprawiło, że rentowności 10-letnich obligacji podbiły w okolice 1,50 proc., które od pewnego czasu stały się oporem, indeksy na Wall Street wyrysowały dzienne świece doji, a dolar nieco zyskał (choć ten ruch jest korygowany dzisiaj).Co dalej? Wydaje się, że rynki nie powinny liczyć na wyraźniejsze sygnały z FED, zanim decydenci nie poznają zestawu czerwcowych danych (indeksy ISM, rynek pracy, inflacja), które mogą pomóc w odpowiedzi, czy na posiedzeniu 28 lipca pojawi się zapowiedź wrześniowej dyskusji nad taperingiem.

Dzisiaj najsłabszą walutą w zestawieniach jest złoty, co można wiązać rozczarowaniem inwestorów zagranicznych postawą przedstawicieli RPP. Wczorajszy głos Jerzego Żyżyńskiego, który powrócił do obozu “gołębi”, wyraźnie kontrastował z decyzjami podjętymi w tym tygodniu przez Węgrów i Czechów. W przestrzeni G-10 minimalnie słabsze od dolara są frank i funt, ten ostatni po ostatnich zwyżkach czeka teraz na informacje z Banku Anglii – komunikat po posiedzeniu poznamy o godz. 13:00. Czy zobaczymy “jastrzębie” niespodzianki? Z kolei najlepiej radzą sobie NZD i waluty skandynawskie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here