Naga MarketsKursy walut. Dolar kontynuuje swoją słabość, zyskuje korona norweskaDolar kontynuuje swoją słabość widoczną wczoraj, kiedy to aktywność była niska ze względu na święta w USA i Wielkiej Brytanii. Niemniej rentowności 10-letnich obligacji idą do góry (1,6215 proc.) po zawróceniu wczoraj z okolic poniżej 1,60 proc.

Dolar traci względem innych walut, osłabienie chińskiego juana

Słabo wypada dzisiaj chiński juan, co może być wynikiem informacji o wprowadzeniu częściowego lockdownu w mieście Guangzhou, oraz generalnie pogarszającej się sytuacji pandemicznej w Azji (Malezja, Wietnam). Opublikowane odczyty przemysłowego PMI Caixin wypadły nieźle (52,0 pkt. w maju), chociaż od pewnego czasu dynamika wzrostu jest symboliczna.

Te artykuły również Cię zainteresują
W czołówce zyskujących walut są korona norweska, południowoafrykański rand, oraz rosyjski rubel – wspólny mianownik to oczekiwania związane z działaniami lokalnych banków centralnych. Zaskakująco dobrze radzi sobie funt, który w relacji do dolara naruszył dzisiaj poziom 1,4250, co może pokazywać, że inwestorzy zakładają jednak, że indyjska mutacja COVID nie doprowadzi do opóźnień w planowanych, kolejnych etapach odmrażania brytyjskiej gospodarki. Zyskuje też dolar australijski, chociaż komunikat RBA potwierdził “gołębią” narrację decydentów, którzy nie widzą potrzeby zmian poziomu stóp procentowych wcześniej, niż w 2024 r.

Dzisiaj mamy dzień z indeksami PMI dla przemysłu. Część z nich już poznaliśmy i przyniosły one pozytywne zaskoczenia (jak w Polsce, Czechach, czy na Węgrzech). Poza PMI w USA poznamy dzisiaj też odczyt indeksu ISM o godz. 16:00. Ważniejsze mogą okazać się jednak szacunki inflacji w Polsce (godz. 10:00), oraz strefie euro (godz. 11:00).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotego | akcje azoty | bitcoin przewidywania | bitcoin nowości | wig20 akcje | brokerzy ecn | notowania funta |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here