We wtorek, 6 lipca 2021 roku, kursy walut na rynku Forex zanegowały wczorajszy ruch. W trakcie poniedziałkowej sesji polski złoty kontynuował aprecjację względem swoich głównych rywali, a dzisiejsza sesja wskazuje na powrót do słabości. Dolar amerykański ponownie znajduje się powyżej poziomu 3,81 zł, a funt i euro oddalają się od poziomów wsparć 5,25 zł oraz 4,50 zł. Sprawdź ile dziś kosztuje euro EURPLN, dolar USDPLN, funt GBPPLN oraz franka CHFPLN.

  • Kurs dolara coraz bliżej czerwcowych maksimów
  • EURPLN walczy o utrzymanie bariery 4,50 zł
  • Kurs funta konsoliduje przy poziomie 5,25 zł
  • CHFPLN odbija po silnej przecenie w poniedziałek
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,5110 euro
USDPLN 3,8150 dolar
GBPPLN 5,2610 funt
CHFPLN 4,1280 frank

Kurs dolara oddala się od poziomu 3,80 zł. USD/PLN coraz bliżej lokalnych maksimów

Kurs dolara charakteryzuje się we wtorek największą zmiennością pośród par walutowych z polskim złotym. Para USD/PLN wzrasta dziś o 0,60% ponownie wznosząc się nad poziom 3,81. Tym samym cena na otwartą drogę do czerwcowego maksimum 3,8440, a jego trwałe przebicie umożliwi wzrost w kierunku okrągłego poziomu oporu 3,90. Z drugiej strony lokalne wsparcie stanowi poziom 3,70.Kurs dolara oddala się od poziomu 3,80 zł. USDPLN coraz bliżej lokalnych maksimów
Kurs dolara oddala się od poziomu 3,80 zł. USDPLN coraz bliżej lokalnych maksimów

EUR/PLN odbija od 4,50 zł. Kurs euro walczy o utrzymanie tendencji wzrostowej

Kurs euro po spadku poniżej 4,40 na początku czerwca systematycznie rósł osiągając poziom 4,56 w połowie zeszłego miesiąca. Od tamtej pory para EUR/PLN poruszała się w korekcie spadkowej konsolidując przy poziomie wsparcia 4,50. Dopóki cena utrzymuje się powyżej scenariusz wzrostowy cały czas jest w grze z celem na kolejną barierę oporu 4,60. Z kolei spadek poniżej 4,50 utoruje drogę do głównej strefy wsparcia 4,40 – 4,4170.

EURPLN odbija od 4,50 zł. Kurs euro walczy o utrzymanie tendencji wzrostowej
EURPLN odbija od 4,50 zł. Kurs euro walczy o utrzymanie tendencji wzrostowej

Kurs funta bez rozstrzygnięć. GBP/PLN konsoliduje przed wybiciem

Kurs funta podobnie do euro utknął przy ważnym poziomie jakim jest obszar 5,25. Notowania pary walutowej GBP/PLN pozostają w zakresie szerokiej konsolidacji cenowej 5,15 – 5,34 i dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron powinno zaowocować utworzeniem silniejszego impulsu. Niewątpliwie ponowne otwarcie gospodarki Wielkiej Brytanii będzie sprzyjało scenariuszowi wzrostowemu.

Kurs funta bez rozstrzygnięć. GBPPLN konsoliduje przed wybiciem
Kurs funta bez rozstrzygnięć. GBPPLN konsoliduje przed wybiciem

CHF/PLN oddala się od 4,10 zł. Kurs franka nadal w trendzie bocznym

Kurs franka również wykazuje ostatnimi sesjami trend boczny pomimo silnego spadku w poniedziałek. Dziś para CHF/PLN zdołała znieść większość wczorajszego spadku, co sugeruje, iż na rynku panuje względny balans popytu i podaży. Z jednej strony globalny apetyt na ryzyko faworyzuje scenariusz spadkowy z celem na poziom 4,05. Z drugiej wszelkie obawy o powrót obostrzeń na jesień powinny wspierać aprecjację franka i wzrosty pary CHF/PLN do oporu 4,20.

CHFPLN oddala się od 4,10 zł. Kurs franka nadal w trendzie bocznym
CHFPLN oddala się od 4,10 zł. Kurs franka nadal w trendzie bocznym

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here