Naga MarketsKursy walut. Dolar australijski rośnie, funt najwyżej od 10 tygodniFunt jest najwyżej od 10 tygodni, gdyż SNP zabrakło jednego głosu do uzyskania samodzielnej większości. Na rynku akcji w większości wzrosty po piątkowym nowych rekordach S&P500 i rozczarowaniu NFP. Ropa naftowa wyżej z powodu zamknięcia rurociągu w USA.

Kurs funta rośnie, EUR/USD przystanął na 1,2150

GBP/USD wzrósł do 1,4058, najwyżej od lutego, gdyż Szkocka Partia Narodowa uzyskała 64 miejsca w szkockim parlamencie, o 1 za mało, by uzyskać samodzielną większość. Rezultat jest odbierany jako osłabienie zapędów do forsowania referendum o niepodległość Szkocji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Reszta FX pozostaje spokojna z lekką przewagą walut surowcowych. Na rynkach utrzymują się pozytywne nastroje po tym, jak rozczarowujący odczyt z rynku pracy USA w piątek jest intepretowany jako argument za utrzymaniem wsparcia monetarnego Fed na dłużej.

W kwietniu wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA wyniósł tylko o 266 tys., podczas gdy konsensus zawieszony był na 1 mln. Dane marcowe zrewidowano w dół do 770 tys. z 916 tys. Stopa bezrobocia skoczyła do 61, proc. (prog. 5,8 proc., poprz. 6 proc.).

Trendy reflacyjne wybijają się na rynku towarów – ruda żelaza skoczyła nas tarcie tygodnia o 10 proc. Miedź w Chinach rośnie o 2,5 proc.

AUD/USD rośnie ponad 0,7850, USD/CAD spada do 1,2110. EUR/USD przystanął na 1,2150; traci jen do 108,85 po presją rosnącego rynku akcji.

Japoński Nikkei225 rośnie dziś o 0,5 proc., a koreański KOSPI zyskuje 1,7 proc. Skromne spadki notuje chiński Shanghai Composite: -0,16 proc.

Futures na S&P500 rośnie dziś o 0,2 proc. po tym, jak w piątek indeks wzrósł o 0,74 proc.

invest

Przed startem handlu w Europie futures na niemiecki DAX rośnie o 0,4 proc.

EUR/PLN obniżył się do 4,55 na lepszych nastrojach z rynków zewnętrznych. W piątek na konferencji prasowej prezes NBP A. Glapiński bronił stanowiska RPP i powtórzył, że skok inflacji wynika z czynników niezależnych od polityki pieniężnej i Rada nie będzie się spieszyć z podwyżkami stóp procentowych. Wskazał na połowę przyszłego roku, jako możliwy czas na zmiany w polityce.

Ceny benzyny i ropy naftowej wzrosły w reakcji na atak hackerski, prze który musiał zostać zamknięty jeden z kluczowych rurociągów w USA. WTI rośnie dziś o 0,7 proc. do 65,4 USD/b.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty wiadomości | kryptowaluty kursy | komentarze giełdowe | akcje gpw | cena złotego |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here