Naga MarketsKursy walut: Dolar AUD najsilniejszy na Forex we wtorek. Złotówka odbijaRynki w Azji odbudowują spokój pokrzepione zdecydowaną reakcją władz i brakiem popadnięcia w spiralę paniki przez inwestorów w Europie i USA poprzedniego dnia. AUD jest wyżej po tym, jak RBA utrzymał stopę procentową bez zmian, a w komunikacie nie pojawiły się gołębie zmiany. Ropa odbija od 13-mies. dołków.

  • Kulminacja strachu wokół koronawirusa zdaje się być za nami, gdyż po wczorajszej panice na wznowieniu handlu na chińskich giełdach wtorek przynosi odbicie. Rynki ze spokojem przyjęły informację o drugim śmiertelnym przypadku poza Chinami – tym razem w Hong Kongu. Ważniejsze stały się działania władz chińskich, które ogłosiły szereg środków stymulujących, a Ludowy Bank Chin wstrzyknął w rynek 1,2 bln CNY poprzez obniżenie o 10 pb stawek pożyczkowych.
  • Shanghai Composite rośnie dziś o 1,2 proc., a Hang Seng zyskuje 1,3 proc. Japoński Nikkei jest wyżej o 0,5 proc.
  • Futures na DAX rośnie przed sesją kasową o 0,8 proc., a w USA kontrakt na S&P500 zyskuje 0,9 proc.
  • Na FX najsilniejszy jest AUD (0,6720 USD) po decyzji RBA, który zgodnie z oczekiwaniami utrzymał stopę kasową na 0,75 proc. Zmiany w komunikacie zaskoczyły optymistycznym językiem – bank usunął frazę, że „globalne ryzyka przeważają po negatywnej stronie”, choć dodano niepewność o ekonomiczne skutki epidemii koronawirusa (ale uznano jest za tymczasowe). Taki wydźwięk zaskoczył posiadaczy krótkich pozycji.
  • Na reszcie walut widzimy łagodny wzrost apetytu na ryzyko: zyskują NOK, NZD, SEK. Cofają się JPY, CHF i USD.
  • Ropa naftowa WTI rośnie dziś o 0,7 proc. do 50,5 USD/b, odbijając po kolejnym dniu silnych spadków. W poniedziałek cena spadła do 49,67 – najniżej do stycznia 2018 r. – w związku z obawami o skutki koronawirusa na popyt. na ropę.
  • Urząd reprezentanta ds. handlu USA poinformował, że nie napłynęła do nich żądna oficjalna prośba Pekinu dotycząca uelastycznienia zobowiązań dotyczących wolumenów zakupu towarów z USA. Taka informacja pojawiła się wczoraj w prasie i skutkowała chwilowym pogorszeniem nastrojów.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here