Naga MarketsKursy walut. Dalsze spadki dolara, wyraźne osłabienie rosyjskiego rublaCzwartek przynosi dalsze spadki dolara na szerokim rynku, choć zmiany są kosmetyczne. Uwagę zwraca wyraźne osłabienie się rosyjskiego rubla, który traci po doniesieniach prasowych związanych z sankcjami, jakie planuje nałożyć Biały Dom na Rosję – mają one m.in. dotknąć rosyjski dług poprzez zakaz kupowania tamtejszych obligacji przez amerykańskie instytucje finansowe.

Dolar traci na szerokim rynku, rynek nie reaguje na wystąpienie szefa FED

Wracając do dolara to nadal jego słabość oparta jest o dwa elementy – oscylujące nisko jak na ostatnie kilkanaście dni rentowności amerykańskich obligacji i utrzymujący się relatywnie dobry sentyment na Wall Street. Wprawdzie wczoraj przed zamknięciem indeksy nieco się skorygowały, ale podczas handlu w Azji kontrakty nie kontynuowały spadków, a handel w Europie rozpoczął się od próby powrotu w rejon wczorajszych maksimów. Globalny tryb risk-on podobnie jak wczoraj nie sprzyja tzw. walutom bezpiecznym, jak USD, CHF i JPY. Ponownie wyraźnie premiowane są waluty Antypodów, które są najsilniejsze w przestrzeni G-10. Dolara australijskiego wsparły dobre dane z rynku pracy – zatrudnienie w marcu wzrosło o 70,7 tys. etatów.  Zaraz za nimi plasuje się korona szwedzka. To wpisuje się w tzw. globalną strategię reflacyjną, którą próbują rozgrywać rynki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wczorajsze wystąpienie szefa FED w waszyngtońskim Klubie Ekonomicznym nie wniosło nic nowego do obrazu rynku. Powell bronił dotychczasowej polityki i podejścia banku centralnego, dając do zrozumienia, że bank centralny podejmie decyzje nt. zmian w polityce monetarnej dopiero jak będzie pewien, co do realizacji wyznaczonych celów w temacie inflacji i zatrudnienia. Można odnieść wrażenie, że rynki uwierzyły w tą narrację zakładającą przejściowy wyskok inflacji w najbliższych miesiącach – rentowności 10-letnich obligacji pozostają poniżej 1,62 proc.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs bitcoina | kurs euro usd | bitcoin kurs 2019 | s&p 500 notowania | prognozy bitcoin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here