Naga MarketsKursy walut. Amerykański dolar umacnia się, osłabienie złotegoPiątkowy handel na złotym będzie cechować niższa aktywność inwestorów, która nie oznacza jednak, że nic się nie będzie działo. Dolar jest silniejszy na globalnym rynku po czwartkowych odczytach makro z USA (ADP i ISM dla usług wypadły powyżej oczekiwań), które nasiliły spekulacje wokół konieczności zmian w ultra-luźnej polityce FED.

Dolar umacnia się względem większości walut

Uchodzący za zdeklarowanego “jastrzębia” Robert Kaplan po raz kolejny wezwał do rychłej dyskusji nt. taperingu dodając, że sytuacja staje się “krytyczna”. Niemniej istotniejsza może okazać się wypowiedź Johna Williamsa z nowojorskiego oddziału FED, którego zdaniem bank centralny mógłby rozważyć dostępne opcje, chociaż jak dodał nie musi to oznaczać ich szybkiego wprowadzenia w życie. Dzisiaj kluczowe dla globalnego sentymentu będą odczyty Departamentu Pracy o godz. 14:30. Po wczorajszych ADP i ISM poprzeczka oczekiwań mogła zostać podniesiona wyżej (formalnie mediana zakłada 660 tys. nowych etatów poza rolnictwem), chociaż warto zwrócić uwagę na rozczarowania po stronie subindeksów zatrudnienia dla obu indeksów ISM (przemysłu i usług).

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeżeli dzisiejsze dane nie przyniosą wyraźnie pozytywnej niespodzianki, to dolar może powrócić do spadków, co byłoby korzystne dla złotego i innych walut rozgrywanych w oparciu o motyw zacieśnienia polityki monetarnej przez lokalny bank centralny. W tym kontekście ważne będzie zaplanowane na 9 czerwca posiedzenie RPP, oraz późniejsza konferencja prezesa Glapińskiego w dniu 11 czerwca. Obóz “jastrzębi” w Radzie jest słaby, stąd też możliwe jest rozczarowanie i osłabienie złotego.

Wykres dzienny EURPLN
Wykres dzienny USDPLN

Z punktu widzenia analizy technicznej EURPLN realizuje ruch powrotny do 4,4687 (naruszony dołek z 10 lutego), a USDPLN ma wyraźny opór przy 3,6959 (szczyt z 28 maja). W sytuacji powrotu do umocnienia złotego przestrzeń do tego ruchu jest mocno ograniczona, co może być szczególnie widoczne w pierwszych dniach przyszłego tygodnia.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kirs dolara | orlen kurs | kurs euro w czasie rzeczywistym | Dolar nowozelandzki kurs | kursy funta | ropa brent notowania | kurs eur online |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here