W piątek, 20 sierpnia 2021 roku, kursy walut na rynku Forex powoli kończą kolejny tydzień zmagań. W trakcie mijającego tygodnia polski złoty kontynuował osłabienie względem swoich głównych rywali, z wyjątkiem funta, który pozostaje wyprzedawany na szerokim rynku. Dolar amerykański ponownie znajduje się na lokalnych maksimach nieco powyżej 3,92 zł, a funt kontynuuje impuls wzrostowy z czwartku docierając w okolice 4,59 zł. Sprawdź ile dziś kosztuje euro EURPLN, dolar USDPLN, funt GBPPLN oraz franka CHFPLN.

  • Kurs dolara systematycznie pnie się w kierunku 4,00 zł
  • EURPLN silnie zyskuje pod koniec tygodnia zbliżając się do oporu 4,60 zł
  • Kurs funta jako jedyny stracił w mijającym tygodniu względem złotego
  • CHFPLN przebija ważny poziom oporu 4,27 zł
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,5880 euro
USDPLN 3,9270 dolar
GBPPLN 5,3500 funt
CHFPLN 4,2800 frank

Kurs dolara kontynuuje impuls wzrostowy. USD/PLN coraz bliżej 4,00 zł

Kurs dolara silnie wzrósł w czwartek trwale przebijając wielomiesięczne maksimum w okolicach 3,9140. W efekcie kupujący mają otwartą drogę do tegorocznego szczytu 3,9840 z celem na psychologiczną barierę 4,00. Dolar wykorzystuje powrót awersji do ryzyka na rynkach i dopiero spadek poniżej sierpniowego minimum 3,81 wyhamowałby presję strony popytowej.Kurs dolara kontynuuje impuls wzrostowy. USDPLN coraz bliżej 4,00 zł
Kurs dolara kontynuuje impuls wzrostowy. USDPLN coraz bliżej 4,00 zł

EUR/PLN coraz bliżej 4,60 zł. Kurs euro wykorzystuje słabość złotego

Kurs euro również zyskał w mijającym tygodniu względem złotówki, choć parze EUR/PLN nie udało się naruszyć kluczowej bariery oporu 4,60. Trwałe pokonanie tego poziomu powinno utworzyć kolejny impuls wzrostowy w kierunku tegorocznego maksimum 4,68. Trend wzrostowy wydaje się być nie zachwiany, dopóki notowania znajdują się powyżej głównego poziomu wsparcia 4,50.

EURPLN coraz bliżej 4,60 zł. Kurs euro wykorzystuje słabość złotego
EURPLN coraz bliżej 4,60 zł. Kurs euro wykorzystuje słabość złotego

Kurs funta konsoliduje przy wsparciu 5,34 zł. GBP/PLN pod presją sprzedających

Kurs funta jako jedyny stracił względem złotego w mijającym tygodniu. Czwartkowa próba odbicia od wsparcia 5,34 została bardzo szybko zanegowana, a trzykrotnie testowany poziom wydaje się słabnąć na sile, co w efekcie może doprowadzić w przyszłym tygodniu do korekty w dół w kierunku dołka 5,30. Jednak na tę chwilę sekwencja wyższych szczytów i dołków jest niezachwiana, co w dalszym ciągu faworyzuje pozycje długie i scenariusz ponownego testu szczytu 5,4240.

Kurs funta konsoliduje przy wsparciu 5,34 zł. GBPPLN pod presją sprzedających
Kurs funta konsoliduje przy wsparciu 5,34 zł. GBPPLN pod presją sprzedających

CHF/PLN przebija kluczowy opór 4,27. Kurs franka ma otwartą drogę na szczyty

Kurs franka podobnie jak dolar silnie zyskuje na fali wzrostu awersji do ryzyka na rynkach. W efekcie para CHF/PLN zdołała w czwartek trwale pokonać wielomiesięczny opór 4,27, a kupujący mają teraz otwartą drogę do zeszłorocznego maksimum 4,3880. Po ostatniej fali wzrostowej możliwa jest korekta w przyszłym tygodniu, jednak dopóki notowania utrzymują się powyżej okrągłego poziomu wsparcia 4,20 trend wzrostowy powinien być kontynuowany.

CHFPLN przebija kluczowy opór 4,27. Kurs franka ma otwartą drogę na szczyty
CHFPLN przebija kluczowy opór 4,27. Kurs franka ma otwartą drogę na szczyty

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here