Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Na przestrzeni ostaniach godzin nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Finax

Kursy walut na rynku Forex w niedziele, 31 stycznia 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7256 zł 31.01.2021, godzina 12:00
Kurs euro EURPLN 4,5219 zł 31.01.2021, godzina 12:00
Kurs funta GBPPLN 5,1063 zł 31.01.2021, godzina 12:00
Kurs franka CHFPLN 4,1835 zł 31.01.2021, godzina 12:00

Kurs euro wzrósł o 4 grosza

Kurs euro wzrastał w pierwszej połowie minionego tygodnia o ponad 2 grosze, powiększając w ten sposób zasięg trwającej już od 7 stycznia br. aprecjacji do niemal 7 groszy. Warto zwrócić uwagę, że wzrosty te zatrzymały się w okolicy lokalnego oporu w wysokości 4,55 zł, gdzie w miniony czwartek pojawiła się silna reakcja podażowa. Na przestrzeni kolejnych dwóch dni kurs euro osunął się o niemal 4 grosze.

Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania okolic 4,51 zł. Gdyby jednak wsparcie to zostało pokonane, kurs euro mógłby osunąć się do 4,4850 zł, 4,4560 zł, bądź nawet do 4,42 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o 5,5 grosza

Kurs franka szwajcarskiego wzrastał w pierwszej połowie minionego tygodnia o niemal 3 grosze, powiększając w ten sposób zasięg trwającej już od 7 stycznia br. aprecjacji do ponad 9 groszy. Warto zwrócić uwagę, że wzrosty te zatrzymały się w okolicy lokalnego oporu w wysokości 4,23 zł, gdzie w miniony czwartek pojawiła się silna reakcja podażowa. Na przestrzeni kolejnych dwóch dni kurs franka szwajcarskiego osunął się o 5,5 grosza.

Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania okolic 4,16-4,15 zł zł. Gdyby jednak wsparcie to zostało pokonane, kurs franka mógłby osunąć się nawet do 4,0870 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o niemal 6 groszy

Kurs funta wzrastał w pierwszej połowie minionego tygodnia o niemal 6 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej już od 7 stycznia br. aprecjacji do niemal 19 groszy. Aprecjacja ta sprawiła, że kurs funta wybił powyżej technicznego oporu w wysokości 5,1250 zł i znalazł się na najwyższym poziomie od połowy maja 2020 roku.

W drugiej połowie minionego tygodnia pojawiła się jednak silna reakcja podażowa, wskutek której kurs funta osunął się o niemal 6 groszy. Spadki te doprowadziły do zanegowania niedawnego wybicia technicznego oporu w wysokości 5,1250 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby osunąć się do 5,08 zł (dolne ograniczenie obecnej, różowej strefy), bądź nawet do 5 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o niemal 5 groszy

Kurs dolara wzrastał w pierwszej połowie minionego tygodnia o ponad 4 grosze, powiększając w ten sposób zasięg trwającej już od 18 grudnia 2020 r. aprecjacji do niemal 16 groszy.

Warto zwrócić uwagę, że wzrosty te zatrzymały się w okolicy technicznego oporu w wysokości 3,75 zł, gdzie w miniony czwartek pojawiła się silna reakcja podażowa. Na przestrzeni kolejnych dwóch dni kurs euro osunął się o niemal 6 groszy docierając w ten sposób w okolice linii tendencji wzrostowej. Jeżeli wsparcie to zostanie trwale pokonane, kurs dolara mógłby osunąć się nawet do 3,62 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forum giełda | opinie maxitrade | notowania orlen | pkn orlen kurs | gpw |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCelon Pharma planuje emisję nowych akcji! – Rozmowa z Dr. Maciejem Wieczorkiem, prezesem spółki.
Następny artykułSpadnie zaangażowanie NBP w złotego. EUR/PLN z celem na 4,45
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here