Naga MarketsKończy się tydzień,który upłynął pod znakiem publikacji ważnych danych makroekonomicznych z USA. W środę rynek czekał na decyzję FED ustalającą stopy procentowe, przewidywana przez rynek obniżka o 0.25p bazowych okazała się faktem. W piątek opublikowano dane z amerykańskiego rynku pracy, które okazały się być lepsze od oczekiwanych o 30 tys. nowych miejsc pracy w sektorze poza rolniczym, co początkowo wzmocniło dolara w stosunku do pozostałych walut, ale już godzinę po publikacji dolar zaczął słabnąć i na koniec sesji był już pod kreską.

W tym tygodniu analizowałem dwie pary USDCHF i NZDUSD. W obu przypadkach analizy opierałem na formacjach price action- Inside Bar i Objęcie Hossy.

USDCHF 28.10-02.11.2019

USDCHF H1 cena po wybiciu z dołem z IB kontynuowała spadki zgodnie z analizą

W analizie z poniedziałku: “USDCHF – czy to koniec korekty wzrostowej ?” pisałem tak: “Na wykresie H1 widzimy , że korekta ostatnich spadków przybrała formę kanału wzrostowego. Jeśli wybicie z IB ( z wykresu H4) nastąpi dołem to celem może być wsparcie wspomnianego kanału, a po jego pokonaniu najbliższa strefa popytu zaczynająca się na poziomie 0.9915. MACD tez jest w fazie spadkowej.

Na załączonym wykresie widać, że odpowiedź na pytanie zawarte w tytule analizy jest -tak. Przewidywania się sprawdziły i cena poruszała się do końca tygodnia w kierunku w jakim opuściła Inside Bara. Co prawda początkowo była próba wybicia górą, ale cena po dotarciu do strefy podaży (niebieska) skierowała się na południe wybijając z IB dołem.

XM oferuje traderom minimalne depozyty od 5 dolarów oraz bezpieczeństwo dzięki licencjom CySEC, ASIC i FCA. Handluj z brokerem posiadającym 10-letnią tradycję rynkową i ponad 2.5 miliona klientów na całym świecie.

NZDUSD 30.10-02.11.2019

NZDUSD Daily – cena podąża na pólnoc po wybiciu z formacji objęcia hossy

Druga analiza tego tygodnia to:“NZDUSD – czy kiwi znów zakwitnie?”, i jak widać na załączonych wykresach (powyżej) , NZD popularnie nazywany “kiwi” ładnie nam rośnie i zmierza do najbliższego poziomu S/R.

Pisałem tak: “Gdy spojrzymy na wykres dzienny, widzimy, że tu również mamy formację objęcia hossy – (niebieski prostokąt). Formacja została utworzona przez dzisiejszą świecę dzienną. Niewątpliwie wpływ na tak bycze nastawienie na tej parze miały dzisiejsze decyzje FED o zmniejszeniu stóp % w USA.Sygnałem do dalszych wzrostów będzie skuteczne pokonanie górnej granicy obu Outside Barów znajdującej się na poziomie 0.6390.
Prawdopodobny cel popytu to najbliższy poziom wsparcia/oporu 0.6480″.

Poziom 0.6390 został pokonany w czasie sesji azjatyckiej, a w czasie londyńskiej re-testowany i do końca tygodnia kurs NZDUSD już dość zdecydowanie piął się w górę docierając do 0.6450. Przyszły tydzień też zapowiada się wzrostowo, ale możemy spodziewać się jeszcze jednego re-testu poziomu 0.6390.


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here