Bitcoin w okolicach 4 tysięcy dolarów

Kursy kryptowalut w środę 20 marca poruszają się w wąskim zakresie. Notowania najstarszej kryptowaluty pokonały w sobotę istotny w ostatnim czasie opór na poziomie 3920 dolarów. Tym samym Bitcoin (BTC) kontynuuje odzyskiwania po silnej, jednodniowej wyprzedaży z 24 lutego br.

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, kurs Bitcoina porusza się cały czas w zakresie sobotniego handlu. W przypadku cofnięcia, wsparcie może stanowić przełamany opór przy 3920, który obecnie zbiega się z kanałem średnich EMA 10/20. Kontynuacji wzrostów ponad poziomem 4000 USD oczekujemy natomiast po wybiciu maksimów z 16-go marca br.

BTC/USD - wykres dzienny - 20 marca 2019
BTC/USD – wykres dzienny – 20 marca 2019

Kurs Ethereum konsoliduje w kanale

Kryptowaluta Ethereum znalazła wsparcie w okolicach poziomu 125 dolarów. Po odbiciu od tego poziomu notowania poruszają się w kanale wzrostowym.

Podobnie jak w przypadku Bitcoina, tak i tu kurs porusza się w tym tygodniu, w zakresie formacji inside bar, gdzie świeca matka uformowana została podczas sobotnie sesji. Różnica polega na tym, że dziś sprzedający podjęli próbę wybicia dołem z tej formacji.

Jednakże z uwagi na bliską obecność wsparcia kanału oraz horyzontalnego poziomu 125 USD, nawet skuteczne wybicie z inside bara nie stanowiłoby dobrej okazji do spekulacji na spadek notowań.

ETH/USD - wykres dzienny - 20 marca 2019
ETH/USD – wykres dzienny – 20 marca 2019

Litecoin kontynuuje dynamiczny trend wzrostowy

Notowania Litecoina w tym roku poruszają się w trendzie wzrostowym, którego dynamika znacznie wzrosła w lutym br. o czym świadczy obecność kursu LTC ponad przyspieszoną linią trendu. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, w tym tygodniu kupującym udało się ustanowić nowy szczyt, po czym notowania rozpoczęły korektę.

Cena Litecoina testuje dziś wsparcie na poziomie 58 USD (wcześniejszy opór) oraz 10-dniową średnią EMA. Pozytywny test strefy stanowionej przez te poziomy otwierałby drogę dalszym wzrostom w kierunku maksimów z września 2018 roku na poziomie 65,60 USD.

LTC/USD – wykres dzienny – 20 marca 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here