Kurs kryptowalut Ethereum ETH Litecoin LTC Bitcoin BTCOstatni dzień tygodnia na rynkach finansowych nie prezentuje się dobrze jeśli chodzi o kursy kryptowalut, które odstraszają czerwonym kolorem. Należy jednak pamiętać, że koniec tygodnia na Forex wcale nie oznacza końca tygodnia na rynku krypto, który działa 24/7.


Krótkie spojrzenie na dane z coinmarketcap.com ukazuje nam tendencję spadkową na rynku kryptowalut w ciągu ostatnich 24 godzin. Większość kryptowalut z TOP 10 pod względem kapitalizacji traci (godz. 14:02) w okolicach 8-9%. Najsłabiej wypada Cardano (prawie -13%), a najlepiej radzi sobie Tether z zaledwie 0,4% spadkiem.

Większość kryptowalut z TOP 10 pod względem kapitalizacji traci (godz. 14:02) w okolicach 8-9%
Źródło: coinmarketcap.com

Przyjrzyjmy się kilku wybranym kryptowalutom pod względem technicznym.

Bitcoin (BTC/USD)

Z perspektywy wykresu godzinowego, notowania Bitcoina w relacji do dolara na giełdzie Coinbase utrzymują się w tym tygodniu w zakresie między poziomem 4400 USD, a 3460 USD. Jeszcze wczoraj toczyła się walka z oporem na 4400, która po konsolidacji i przełamaniu widocznej poniżej linii trendu wydaje się zakończyć zwycięstwem sprzedających, przynajmniej w krótkim terminie. Co istotne, kurs wrócił pod okrągły poziom 4 tysięcy dolarów.

Z perspektywy wykresu godzinowego, notowania Bitcoina w relacji do dolara na giełdzie Coinbase utrzymują się w tym tygodniu w zakresie między poziomem 4400 USD, a 3460 USD
Źródło: TradingView

Ethereum (ETH/USD)

Po wyrwaniu się z wąskiej konsolidacji, notowania Ethereum osuwały się w ubiegłym tygodniu, a minima wyznaczone zostały w okolicach poziomu 103 dolarów. W tym tygodniu, przynajmniej do dnia dzisiejszego impet się nieco wyczerpał, cena bowiem nie wyznaczyła kolejnego dołka. Na wykresie 4-godzinnym nie widać jednak także żadnych oznak potencjalnego odreagowania spadków po wybiciu wsparcia na poziomie 175 USD.

Po wyrwaniu się z wąskiej konsolidacji, notowania Ethereum osuwały się w ubiegłym tygodniu, a minima wyznaczone zostały w okolicach poziomu 103 dolarów
Źródło: TradingView

Cardano (ADA/USD)

Cardano odnotowujące najznaczniejszą stratę w okresie 24-godzinnym wyhamowało dynamikę spadków. Jak widać na 60-minutowym wykresie tej kryptowaluty w relacji do dolara, jej notowania pokonały krótkoterminową linię trendu spadkowego. Wzrosty po wybiciu zatrzymały się jednak na oporze przy 0,044 USD. Dopiero jego pokonanie da szansę na głębsze odreagowanie. W przeciwnym razie wciąż odsłonięty pozostaje dołek na 0,031 USD.

Cardano odnotowujące najznaczniejszą stratę w okresie 24-godzinnym wyhamowało dynamikę spadków
Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here