Kursy głównych walut – Dolar amerykański, frank szwajcarski, funt brytyjski i euro z szansą na umocnienie?W piątek, 22 listopada 2019 roku, kursy walut na rynku Forex stabilizują się po dość ciekawym tygodniu. Sprawdź ile kosztuje euro EURPLN, dolar USDPLN, funt GBPPLN oraz franka CHFPLN. W trakcie wczorajszej sesji złotówka wyraźniej osłabiała się do swoich głównych konkurentów i w piątek próbuje korygować część poniesionych strat. Dolar amerykański jednak nadal pnie się w górę, a euro utrzymuje nad poziomem 4,29 zł.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2980 Euro
USDPLN 3,8970 dolar
GBPPLN 5,0010 funt
CHFPLN 3,9100 frank
  • Kurs dolara kontynuuje aprecjacje
  • EURPLN coraz bliżej okrągłego poziomu 4,30 zł
  • Kurs funta konsoliduje przy poziomie 5,00 zł
  • CHFPLN nadal bez rozstrzygnięć

Kurs dolara rośnie trzeci dzień z rzędu. USDPLN przebije 3,90 zł?

Kurs dolara odnotowuje dziś wzrost o ponad 0,20 procent, co pozwoliło parze USDPLN na ponowny test okrągłego poziomu oporu 3,90. Jego przebicie otworzyłoby drogę w kierunku oporu 3,95, a w konsekwencji psychologicznego poziom 4,00 i tegorocznego szczytu 4,0221. Z drugiej strony dopiero spadek poniżej 3,8647 i przebicie średniej kroczącej MA200 będzie oznaczało wyhamowanie presji kupujących, co może doprowadzić do utworzenia szerokiej konsolidacji.

Kurs dolara rośnie trzeci dzień z rzędu. USDPLN przebije 3,90 zł
Kurs dolara rośnie trzeci dzień z rzędu. USDPLN przebije 3,90 zł

W ocenie chiński przedstawicieli, oficjalne stanowisko Państwa Środka nadal zakłada zawarcie wstępnej umowy handlowej z USA. Takie komentarze pojawiają się kilka dni po tym, jak Senat USA przyjął ustawę wspierającą protestujących w Hongkongu, co potencjalnie może ponownie zaognić konflikt między mocarstwami.

Kurs euro coraz wyżej. EURPLN pokona poziom 4,30 zł?

Kurs euro po silnych wzrostach w poniedziałek, konsolidował przez resztę tygodnia by pod jego koniec przebić nieznacznie lokalny poziom oporu 4,2973. Trwałe pokonanie poziomu 4,30 umożliwi test strefy oporu 4,3168 – 4,3235, która stanowi istotną barierę dla potencjalnych dalszych wzrostów. Z kolei spadek poniżej dołka 4,2712 mógłby ponownie doprowadzić do fali deprecjacji euro z celem na okrągły poziom 4,25.

Kurs euro coraz wyżej. EURPLN pokona poziom 4,30 zł
Kurs euro coraz wyżej. EURPLN pokona poziom 4,30 zł

Zgodnie z danymi podanymi przez Bank of America Corp. i EPFR Global, europejskie fundusze akcyjne straciły w ciągu tygodnia 0,8 miliarda dolarów do 20 listopada po czterech tygodniach wpływów. Łącznie w całym 2019 roku szacunki pokazują na odpływ kapitału z regionu europejskiego w wysokości aż 100 mld USD.

Kurs funta konsoliduje przy 5,00 zł. GBPPLN z szansą na dalszą aprecjację

Kurs funta charakteryzował się w tym tygodniu niską zmiennością, konsolidując nad poziomem 5,00. Brak spadków może sugerować siłę brytyjskiej waluty, co w konsekwencji może przerodzić się w kolejny impuls wzrostowy. Jeśli tak się stanie notowania mogą dotrzeć w rejon szczytu z maja 5,0444, od którego rozpoczął się silny impuls spadkowy z celem na tegoroczny szczyt 5,0747. Z drugiej strony dopiero spadek poniżej wsparcia 4,90 mógłby wyhamować presję kupujących, która dominuje od 12 sierpnia.

Kurs funta konsoliduje przy 5,00 zł. GBPPLN z szansą na dalszą aprecjację
Kurs funta konsoliduje przy 5,00 zł. GBPPLN z szansą na dalszą aprecjację

Partia Pracy zapowiada radykalną zmianę w Wielkiej Brytanii, gdyby wygrała nadchodzące wybory. Jeremy Corbyn ma zamiar upaństwowić koleje, infrastrukturę wodociągową i szerokopasmową. W jego ocenie zwiększyłoby to dochody podatkowe rządu o ok. 10%. W celu sfinansowania swojego socjalistycznego planu, Corbyn planuje opodatkować najbogatsze firmy i osoby prywatne.

Kurs franka pozostaje nad poziomem 3,90 zł. CHFPLN bez rozstrzygnięć

Kurs franka w dalszym ciągu konsoliduje nad okrągłym poziomem wsparcia 3,90, tuż pod wzrostową linią trendu. Brak jasności na wykresie sugeruje dalszą konsolidacje i dopiero wybicie w którąś ze stron może doprowadzić do wykreowania silniejszego impulsu. Z jednej strony trwałe przebicie oporu 3,95 umożliwiłoby test psychologicznego oporu 4,00. Z kolei spadek poniżej okrągłego wsparcia 3,90 mogłoby doprowadzić do fali deprecjacji, co w konsekwencji może przekształcić się w szerszą konsolidację, gdyż w 2019 roku nadal dominuje trend wzrostowy.

Kurs franka pozostaje nad poziomem 3,90 zł. CHFPLN bez rozstrzygnięć
Kurs franka pozostaje nad poziomem 3,90 zł. CHFPLN bez rozstrzygnięć

W wyborach powszechnych w Szwajcarii obyło się bez zaskoczeń. Wygrała prawicowa Szwajcarska Partia Ludowa, która zdobyła 54 z 200 miejsc w Radzie Narodu (spadek poparcia o prawie 4%). Socjaldemokraci oraz Wolni Demokraci zdobyli odpowiednio 31 i 29 mandatów. Kolejne dwa miejsca zajęli Zieloni oraz Zielona Partia Liberalna.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here