Naga Markets 

Logo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja przebiegała na rynku walutowym stosunkowo spokojnie. Mimo, że w ciągu dnia poznaliśmy kilka istotnych publikacji makroekonomicznych, to zmienność na notowaniach popularnych walut była dość skromna. Wśród najważniejszych wydarzeń dnia z pewnością wymienić należy publikacje raportów dot. inflacji konsumenckiej (CPI) w Wielkiej Brytanii, strefie euro i Kanadzie.

Kurs franka największym przegranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:00 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się w relacji do większości walut grupy G8. Jego aprecjację dostrzec można było bowiem jedynie w relacji do jena japońskiego, funta szterlinga i franka szwajcarskiego.

Dane z godz. 16:00 | Źródło: finviz.com

Kurs euro najwyżej od maja 2018 r.

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że kurs euro umacnia się wobec dolara amerykańskiego już 9 tydzień z rzędu. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że kurs euro znalazł się dziś na najwyższym poziomie od maja 2018 roku. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, wspólna waluta mogłaby wkrótce zrealizować niedawną projekcję analityków Goldman Sachs wskazujących, iż kurs euro wzrośnie do 1,25 USD (czerwona linia na poniższym wykresie).

EURUSD Weekly

Kurs funta najwyżej od grudnia 2019 r.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że kurs funta umacniał się w relacji do dolara amerykańskiego przez ostatnie cztery sesje z rzędu. GBP zyskiwał także wobec USD przez 18 z 24 ostatnich sesji. Tak znaczna aprecjacja brytyjskiej waluty sprawiła, że kurs funta pokonał wczoraj kolejny, techniczny opór i znalazł się na najwyższym poziomie od grudnia 2019 r. Dziś obserwujemy jednak jego deprecjację i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy re-testu pokonanego wczoraj oporu (teraz wsparcia). Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby jednak zapoczątkować ponowne wzrosty, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 1,3340 USD.

GBPUSD Daily

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułAkcje Dino Polska wyceniane na giełdzie drożej od walorów PKN Orlen
Następny artykułZapasy ropy naftowej w USA spadają po raz kolejny. Jak reaguje cena ropy?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here