Naga Markets



Logo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynku walutowym stosunkowo spokojnie. W ciągu dnia nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych mogących przyczynić się do powstania większej zmienności na notowaniach popularnych walut.

Kurs franka największym przegranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:00 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do euro, jena japońskiego, funta szterlinga i franka szwajcarskiego. Deprecjację amerykańskiej waluty dostrzec można było natomiast wobec dolarów nowozelandzkiego, australijskiego i kanadyjskiego.

Dane z godz. 17:00 | Źródło: finviz.com

Kurs euro spada szóstą sesję z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że kurs euro osłabia się w relacji do dolara amerykańskiego nieprzerwanie od początku minionego tygodnia. Wskutek tak znacznej deprecjacji rynek pokonał już techniczne wsparcie w wysokości 1,17 USD i dotarł w okolice 1,1650 USD. Jeżeli tylko strefa ta również zostanie pokonana, kurs euro mógłļy osunąć się nawet do 1,15 USD.

EURUSD Daily

Kurs dolara rośnie szóstą sesję z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/CHF zauważymy, że kurs dolara umacnia sie w relacji do franka szwajcarskiego już szóstą sesję z rzędu. Wskutek tak znacznej aprecjacji rynek wybił dziś powyżej technicznego oporu w wysokości 0,9180, co w naturalny sposób mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów.

USDCHF Daily

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena BTC może wzrosnąć do 3 mln USD w ciagu 5 lat – uważa partner Morgan Creek Digital Assets
Następny artykułKursy walut i wybory w USA: euro, dolar, funt i frank. Prognozy eBury
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here