Naga MarketsKurs dolara (USDPLN) przy 4,1930 PLN. Rynek odreagowuje spadekRynek akcji w Azji przerywa spiralę wyprzedaży wzmocniony zielonym zamknięciem Wall Street po szarpanej sesji. Rajd USD został zatrzymany, choć stare obawy pozostają. Dostosowanie pozycji stabilizuje ceny złota i ropy naftowej.

Podsumowanie wydarzeń czwartku

Akcje w Azji wzrosły w piątek wraz z kontraktami terminowymi na akcje w USA i Europie, ponieważ inwestorzy rozważali szanse nowego amerykańskiego pakietu stymulacyjnego przeciwko wzrostowi liczby przypadków koronawirusa na świecie. Za wcześnie, by mówić o korekcie, a raczej dostosowanie pozycji zahamowało pierwotny pęd ucieczki od ryzyka.

Inwestorzy próbują uczepić się szans na ruch w temacie pakietu fiskalnego USA, choć nie ma sygnałów faktycznych postępów. Sekretarz skarbu Mnuchin i przewodnicząca Izby Reprezentantów Pelosi zasygnalizowali otwartość na nową rundę rozmów stymulacyjnych, chociaż nie pojawiły się żadne konkretne plany. Demokraci z Izby Reprezentantów mają przygotowywać projekt ustawy  z pomocą fiskalną w wysokości około 2,4 bln dolarów.

Końcówka sesji w Azji ma mieszany wydźwięk. Japoński Nikkei225 rośnie o 0,6 proc., a koreański KOSPI wzrasta o 0,5 proc., a chiński Shanghai Composite jest niżej o 0,3 proc.

Futures na S&P500 wspina się o 0,5 proc., a kontrakt na DAX rośnie o 0,4 proc.

Indeksy DXY pozostaje dziś bez większych zmian na 94,3. EUR/USD dryfuje przy 1,1665, USD/JPY znalazł przyczółek na 105,35.

Polski złoty coraz słabszy

Funt pozostaje relatywnie mocny na 1,2750. Brytyjski negocjator Brexitu Frost i jego unijny odpowiednik Barnier byli podobno w stanie położyć podwaliny pod rundę negocjacji w przyszłym tygodniu.

EUR/PLN jest na 4,55 po kolejnym dniu przeceny złotego (szczyt 4,5626).

Stabilizacja nastrojów pomaga zahamować spadki cen surowców. Złoto lekko wzrasta do 1868 USD/oz. Ropa WTI wraca ponad 40 USD/b.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here