Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2625 euro
USDPLN 3,8520 dolar
GBPPLN 4,9575 funt
CHFPLN 3,88 frank

Najważniejsze informacje:

  • Kurs euro traci 0,1%
  • Kurs franka powyżej 3,88 zł
  • Kurs funta zyskuje drugą sesję z rzędu – 4,95 zł
  • Kurs dolara zyskuje drugą sesję z rzędu – 3,8520 zł

Piątkowa sesja rozpoczyna się na rynku walutowym dość spokojnie. O poranku polski złoty umacniał się nieznacznie jedynie w stosunku do dolara amerykańskiego. Jego marginalną deprecjację dostrzec można natomiast wobec euro, franka szwajcarskiego i funta szterlinga.

Kurs euro zmierza w kierunku 4,2380 zł

Po wczorajszych wzrostach, wtorkowa sesja przyniosła ze sobą osłabienie wspólnej waluty. Kurs euro traci dziś 0,1%, co może sygnalizować potencjalne odrzucenie lokalnego oporu w wysokości 4,2680 zł. Jeżeli scenariusz ten się potwierdzi, kurs euro mógłby docelowo osunąć się nawet w rejon 4,2380 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka znów powyżej 3,88 zł

Kurs franka tracił wobec polskiego złotego niemal nieprzerwanie od miesiąca. Wskutek tej deprecjacji doszło do pokonania istotnego wsparcia w wysokości 3,94 zł i przetestowania kolejnego, technicznego poziomu w rejonie 3,86 zł. Tam też w dniu wczorajszym pojawiła się dość silna reakcja popytowa. Kurs franka zyskiwał w trakcie poniedziałkowej sesji 0,48%. Jeżeli tylko obecnie testowana strefa zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy powstania przynajmniej korekty wzrostowej, dla której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 3,94 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wróci do 4,9730 zł?

Kurs funta zyskuje w trakcie wtorkowej sesji 0,37%. Warto zwrócić uwagę, że jest to już drugi dzień wzrostów GBP. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania rejonu 4,9730 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara dotrze do 3,90 zł?

Po ubiegłotygodniowych spadkach, kurs dolara zyskuje od poniedziałku. W tym czasie USD wzrósł o ponad 4 grosze. W chwili obecnej za jednego dolara zapłacić trzeba już powyżej 3,8520 zl i jeżeli tylko tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet jego wyceny po 3,90 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWtorkowy przegląd rynków – euro największym przegranym sesji
Następny artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 5 listopada 2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here