Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoPiątkowy poranek przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Przed południem nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych mogących przyczynić sie do powstania większej zmienności na notowaniach popularnych walut. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w piątek, 11 grudnia 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6621 zł 11.12.2020, godzina 12:00
Kurs euro EURPLN 4,4381 zł 11.12.2020, godzina 12:00
Kurs funta GBPPLN 4,8326 zł 11.12.2020, godzina 12:00
Kurs franka CHFPLN 4,1189 zł 11.12.2020, godzina 12:00

Kurs euro spadł o niemal 21 groszy

Kurs euro wzrósł w piątek przed południem o niespełna 1 grosz, zmniejszając w ten sposób zasięg trwającej od wtorku deprecjacji do nieco ponad 5 groszy z ponad 7 groszy. Nie zmienia to jednak faktu, iż od 29 października osunął się on o niemal 21 groszy, w efekcie czego wciąż utrzymuje się poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w wysokości 4,4560 zł.

Okazuje się więc, że nawet jeżeli dzisiejsze wzrosty będą kontynuowane, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy re-testu tej strefy. Jeżeli jednak tam znów pojawi się większa reakcja podażowa, kurs euro mógłby docelowo osunąć się nawet do 4,3760 zł

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o 23 gr.

Kurs franka szwajcarskiego utrzymywał się w piątek o poranku na względnie stabilnym poziomie. Warto zwrócić uwagę, że od 29 października br. osunął się on jednak już o 23 grosze.

Tak znaczna deprecjacja sprawiła, że kurs franka osunął się poniżej 4,15 zł i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, CHF mógłby spaść nawet do 4,05 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o ponad 31 groszy

Kurs funta spadł w piątek przed południem o niemal 2 grosze powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 29 października br. deprecjacji do ponad 31 groszy. Warto zwrócić uwagę, że kurs funta znajduje się obecnie na najniższym poziomie od połowy września i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie mógłby on osunąć się nawet do 4,7850 zł

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o niemal 31 groszy

Kurs dolara wzrósł w piątek przed południem o nieco ponad 1 grosz, zmniejszając w ten sposób zasięg trwających od 29 października spadków do niespełna 31 groszy. Warto zwrócić jednak uwagę, że w dalszym ciagu znajduje się on w okolicy pokonanego wczoraj wsparcia (teraz oporu) w wysokości 3,66 zł.

Dopiero trwałe wybicie powyżej tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do większej aprecjacji USD, w wyniku której kurs dolara mógłby wzrosnąć do 3,74 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs funta i euro tracą w piątek. Dolar próbuje odrabiać część strat. Analiza EUR/USD i GBP/USD
Następny artykułRezerwa Federalna liczy na wsparcie w walce ze skutkami pandemii
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here