Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoCzwartkowy poranek przebiegał na rynkach walutowych niezwykle emocjonująco. Przed południem nie poznaliśmy bowiem kilka istotnych raportów makroekonomicznych oraz doniesień dot. sytuacji gospodarczej i politycznej największych gospodarek świata, co przyczyniło się do zauważalnej aprecjacji PLN. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w czwartek, 5 listopada 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8173 zł 5.11.2020, godzina 12:25
Kurs euro EURPLN 4,5079 zł 5.11.2020, godzina 12:25
Kurs funta GBPPLN 4,9906 zł 5.11.2020, godzina 12:25
Kurs franka CHFPLN 4,2080 zł 5.11.2020, godzina 12:25

Kurs euro spadł o niemal 14 groszy

Kurs euro spadł w czwartek przed południem o ponad 3 grosze, powiększając tym samym zasięg trwającej od tygodnia deprecjacji do niemal 14 groszy. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że kurs euro osunął się dziś poniżej technicznego wsparcia w wysokości 4,5150 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłby spaść nawet do 4,4570 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o ponad 14 groszy

Kurs franka szwajcarskiego spadł w czwartek przed południem o ponad 4 grosze, powiększając tym samym zasięg trwającej od tygodnia deprecjacji do ponad 14 groszy. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że kurs franka osunął się dziś poniżej technicznego wsparcia w wysokości 4,2480 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka mógłby spaść nawet do 4,15 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta poniżej 5 zł

Kurs funta spadł w czwartek przed południem o ponad 5 groszy, powiększając tym samym zasięg trwającej od tygodnia deprecjacji do niemal 16 groszy. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że kurs funta osunął się dziś poniżej bariery 5 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby spaść nawet do 4,91 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o niemal 16 groszy

Kurs dolara spadł w czwartek przed południem o niemal 6 groszy, powiększając tym samym zasięg trwającej od tygodnia deprecjacji do niemal 16 groszy. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że kurs dolara osunął się poniżej 3,90 i znajduje sie obecnie najniżej od połowy października. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby spaść nawet do 3,78 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułAkcje CD Projekt wrzuciły wyższy bieg. Test 400 zł już wkrótce?
Następny artykułKurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,2070 zł w czwartek 5 listopada
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here