Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoPoniedziałkowa sesja przebiega na rynkach walutowych niezwykle spokojnie. Wszystko to za sporej niezbyt dużej istotnych raportów makroekonomicznych oraz doniesień dot. sytuacji gospodarczej i politycznej największych gospodarek świata. Fakt ten sprawił, że zmienność na notowaniach popularnych walut jest raczej niewielka. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda obecnie polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w poniedziałek, 6 lipca 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9603 zł 6.07.2020, godzina 12:10
Kurs euro EURPLN 4,4685 zł 6.07.2020, godzina 12:10
Kurs funta GBPPLN 4,9465 zł 6.07.2020, godzina 12:10
Kurs franka CHFPLN 4,2043 zł 6.07.2020, godzina 12:10

Kurs euro wzrósł o ponad 10 groszy

Kurs euro wzrósł w poniedziałek przed południem o nieco ponad 1 grosz. Fakt ten sprawił, że zasięg trwającej od 3 czerwca br. aprecjacji przekroczył 10 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłby w najbliższym czasie wzrosnąć nawet do 4,5150 zł. To właśnie tam znajduje się bowiem ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór).

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o ponad 15 groszy

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł dziś o poranku o symboliczne 0,5 grosza. Licząc jednak od 3 czerwca, CHF podrożał już o ponad 15 groszy. Jeżeli tylko aprecjacja szwajcarskiej waluty będzie kontynuowana, kurs franka mógłby w najbliższym czasie wzrosnąć do 4,2450 zł. To właśnie tam znajduje się bowiem ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór).

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spada trzecią sesję z rzędu

Kurs funta utrzymuje się w ostatnim czasie na względnie stabilnym poziomie. Mimo, że końcówka poprzedniego jak również początek bieżącego tygodnia przyniósł niewielką deprecjację GBP, to nie wykluczone, że kurs funta wzrośnie jeszcze do 4,99 zł. Dynamika obecnych spadków jest bowiem wielokrotnie mniejsza aniżeli wcześniejszego impulsu wzrostowego, co świadczyć może, iż jest to tylko ruch korekcyjny.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spada trzecią sesję z rzędu 

Kurs dolara spada na początku tygodnia o ok. 1 grosz. Warto przy tym zwrócić uwagę, że jest to już trzecia spadkowa sesja USD z rzędu. Nie zmienia to jednak faktu, iż od połowy czerwca obserwujemy spokojne wzrosty i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby dotrzeć nawet do 4,02 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułRPA: okradł inwestorów krypto na 13 mln USD. Policja szuka poszlak
Następny artykułKurs dolara po 3,9720 zł w poniedziałek, euro kosztuje 4,4560 zł, kurs GBP/PLN po 4,9460 zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here