Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. Wszystko to przez stosunkowo ograniczoną ilość istotnych publikacji makroekonomicznych, które poznaliśmy w ciągu dnia. Przed południem poznaliśmy bowiem jedynie dane dot. dynamiki wzrostu gospodarczego w Wielkiej Brytanii oraz inflacji konsumenckiej (CPI) ze strefy euro.

W godzinach popołudniowych opublikowany został natomiast najnowszy raport dot. zaufania konsumentów wg Conference Board. Sam raport sporządzany na podstawie badań ankietowych przeprowadzanych na próbie 5000 gospodarstw domowych. Badani udzielają odpowiedzi na pytania dotyczące oceny bieżących i oczekiwań w stosunku do przyszłych warunków ekonomicznych, w tym zatrudnienia, dochodów, planowanych zakupów. Im wyższy odczyt indeksu tym bardziej optymistyczne odpowiedzi uzyskano w badaniu.

Z opublikowanego dziś raportu wynika, iż pomimo pesymistycznych prognoz zakładających spadek zaufania konsumentów w USA do poziomu 110,0 punktów, co byłoby najgorszym rezultatem od listopada 2016, ostatecznie odnotowano jego spadek jedynie do 120 pkt. Równocześnie dodatnio zrewidowany został ubiegło-miesięczny odczyt, którego wartość podniesiono z 130,7 do 132,6 pkt.

Lynn Franco, starszy dyrektor ds. wskaźników ekonomicznych w The Conference Board zwraca jednak uwagę, że z powodu pogorszenia krótkoterminowych perspektyw, w marcu br. odnotowano gwałtowny spadek zaufania konsumentów. Jej zdaniem rozprzestrzeniająca się pandemia COVID-19 i skrajne wahania na rynkach finansowych zwiększyły niepewność co do perspektyw dla gospodarki i miejsc pracy. Marcowy spadek zaufania odpowiada poważnemu pogorszeniu – niż tymczasowemu szokowi – i z pewnością nastąpi dalszy spadek.

Kurs funta największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 16:15 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Największą jego aprecjację dostrzec można było wobec dolara nowozelandzkiego i australijskiego. Niewielką deprecjację USD odnotował natomiast w relacji do funta szterlinga, który okazał się najsilniejsza spośród walut G8.

Wtorkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 16:15 | Źródło: finviz.com

Kurs funta zmierza w kierunku 1.2750 USD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że kurs funta zyskuje w relacji do dolara amerykańskiego niemal nieprzerwanie od tygodnia. Wskutek tych wzrostów rynek pokonał dziś techniczny opór w wysokości 1.20 USD i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, niewykluczone, że kurs funta wzrośnie nawet do 1.2750 USD.

Kurs funta do dolara amerykańskiego
GBPUSD Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFunt stracił na atrakcyjności przez Brexit. Wielka Brytania zawiesza negocjacje z UE
Następny artykułQatar Airways zagrożone bankructwem. Linie lotnicze proszą o rządowe wsparcie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here