Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle emocjonująco. Mimo, że kalendarz makroekonomiczny świecił pustkami, to rosnące obawy o wpływ epidemii koronawirusa na globalną gospodarkę zmuszają coraz większą ilość banków centralnych do interwencji i podjęcia właściwych działań w kreowaniu polityki pieniężnej.

Fakt ten sprawił, że dziś w nocy, a więc jeszcze przed zaplanowanym na 18 marca posiedzeniem, decydenci amerykańskiego banku centralnego zdecydowali się na gigantyczne luzowanie monetarne.

Podobną decyzję podjął także Bank Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ), który obniżył stopy procentowe aż o 100 punktów bazowych do 0,25 proc. z 1,25 proc. dotychczas i nie wykluczył uruchomienia programu QE w razie konieczności. Warto zwrócić uwagę, że jest to najniższy poziom stóp procentowych od października 2015 roku.

Jen japoński największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:30 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do większości walut grupy G8. Jego aprecjację dostrzec można było bowiem jedynie w relacji do dolara australijskiego i kanadyjskiego. Największym wygranym poniedziałkowej sesji jest natomiast jen japoński, który w stosunku do USD zyskiwał aż 1,57%.

Poniedziałkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 16:30 | Źródło: finviz.com

Kurs funta najniższej od 5 miesięcy

Kurs funta nie może zaliczyć ostatnich dni do udanych. W wyniku ostatnich spadków notowania pary walutowej GBPUSD pokonały niezwykle istotne wsparcia w wysokości 1.2750 i 1.2520, po czym dotarły w okolice 1.22. Jeżeli tylko i ta strefa zostanie pokonana, kurs funta mógłby osunąć się docelowo nawet do 1.2025.

Kurs funta do dolara amerykańskiego
GBPUSD Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTygodniowy przegląd setupów od Niala Fullera, 16 – 20 marca 2020
Następny artykułEUR/USD z odwrotem sytuacji. Kurs dolara zachowuje tytuł “safe haven” w obliczu koronawirusa
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here