Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle interesująco. Wciągu dnia poznaliśmy bowiem całkiem sporo istotnych raportów makroekonomicznych obrazujących wpływ obecnego kryzysu go światową gospodarkę. Wśród najważniejszych wydarzeń dnia bezsprzecznie wymienić należy:

Te artykuły również Cię zainteresują
Funt największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 17:00 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś jedynie nieznacznie w stosunku do dolara kanadyjskiego i australijskiego oraz jena japońskiego. Jego zauważalnie większą deprecjację dostrzec można było natomiast w relacji do dolara nowozelandzkiego, euro, franka szwajcarskiego i funta szterlinga.

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 17:00 | Źródło: finviz.com

Kurs euro najwyżej od połowy kwietnia

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że wskutek dzisiejszych wzrostów rynek pokonał techniczny opór w wysokości 1,0880 i znalazł się na najwyższym poziomie od ponad dwóch tygodni. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania poziomu 1,0980, bądź nawet 1,1140.

Kurs euro do dolara amerykańskiego
EURUSD H4

Kurs funta najwyżej od połowy kwietnia

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek trwających od ponad tygodnia wzrostów rynek ponownie znalazł się na poziomach z połowy kwietnia. Jeżeli opór ten zostanie pokonany, kurs funta mógłby wzrosnąć w okolice 1,2750 USD.

Kurs funta do dolara amerykańskiego
GBPUSD H4

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCCC otworzy sklepy po majówce. Akcje rosną o prawie 12%. WIG20 nieznacznie pod kreską
Następny artykułBlok po 22 – 30 kwietnia 2020: EUR/USD, USD/CAD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here