polskie banknoty 10, 20 i 50 złotych PLNPolski złoty rozpoczął nowy rok rewelacyjnie. W trakcie czwartkowej sesji znacząco umacniał się on bowiem w stosunku do euro, franka szwajcarskiego czy funta szterlinga. Jego niewielką deprecjację dostrzec można było natomiast jedynie w relacji do dolara amerykańskiego.


Kursy walut na rynku Forex w czwartek, 2 stycznia 2020 r.

  • Kurs euro EURPLN spada o 0,26%
  • Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN spada o 0,42%
  • Kura funta GBPPLN spada o 0,79%
  • Kurs dolara USDPLN rośnie o 0,09%
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7967 zł 2.01.2020, godzina 19:45
Kurs euro EURPLN 4,2417 zł 2.01.2020, godzina 19:45
Kurs funta GBPPLN 4,9905 zł 2.01.2020, godzina 19:45
Kurs franka CHFPLN 3,9053 zł 2.01.2020, godzina 19:45

Kurs euro

Kurs euro nie może zaliczyć pierwszej sesji w 2020 roku do udanych. W czwartek osunął się on bowiem wobec polskiego złotego o 0,26% pokonując przy tym techniczne wsparcie w rejonie 4.2510 zł. Jeżeli tylko deprecjacja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania okolic 4.2380 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego

Kurs franka szwajcarskiego traci w trakcie czwartkowej sesji aż 0,42%. Warto zwrócić uwagę, że deprecjacja ta może sygnalizować ponowne odrzucenie linii tendencji spadkowej będącej górnym ograniczeniem trwającego od połowy listopada kanału spadkowego. Jeżeli tak się stanie, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice dolnego ograniczenia kanału.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta

Kurs funta traci w trakcie czwartkowej sesji aż 0,79%. Fakt ten sprawia, że GBP jest najsłabszą spośród walut grupy G8. Warto zwrócić uwagę, że wskutek tej deprecjacji notowania pary walutowej GBPPLN ponownie znalazły się w okolicy linii tendencji wzrostowej będącej dolnym ograniczeniem kanału wzrostowego. Z czysto technicznego punktu widzenia, pokonanie tego wsparcia oraz zejście poniżej 4.9730 zł mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji kursu funta.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara

Kurs dolara zyskuje w czwartek skromne 0,09%. Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, że prawdopodobnie jest to jedynie korekta po wcześniejszej, dynamicznej deprecjacji, wskutek której kurs dolara osunął się poniżej technicznego wsparcia w wysokości 3,81 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzwartkowy przegląd rynków – kurs funta największym przegranym sesji
Następny artykułBlok po 22 – 2 stycznia 2020: GBP/NZD, EUR/GBP
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here