Naga MarketsTickmillWeekendowy przegląd rynków to cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym co tydzień podsumowujemy to wszystko, co wydarzyło się w ciągu ostatnich dni. Oprócz analizy najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych znajdziesz tu również techniczne spojrzenie na główne pary walutowe.


Miniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych niezwykle spokojnie. Wszystko to za sporej niezbyt dużej istotnych raportów makroekonomicznych oraz doniesień dot. sytuacji gospodarczej i politycznej największych gospodarek świata. Bez wątpienia wśród najważniejszych wydarzeń ostatnich dni wymienić trzeba posiedzenie Banku Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ), podczas którego instytucja utrzymała rozmiar programu luzowania ilościowego na poziomie 60 mld NZD i rekordowo niskie stopy procentowe bez zmian (0,25%). Bank oznajmił również, że jest otwarty na dalsze bodźce, jeśli będzie to konieczne, aby przeciwdziałać negatywnemu wpływowi pandemii koronawirusa.

Komitet Polityki Pieniężnej jest przygotowany do zapewnienia dodatkowego bodźca w razie potrzeby. Oprócz potencjalnego rozszerzenia programu LSAP komitet nadal przygotowuje się do korzystania z dodatkowych narzędzi polityki pieniężnej w razie potrzeby – oświadczył RBNZ.

Sytuacja na wykresach


Stosunkowo pusty kalendarz makroekonomiczny sprawił, że zmienność na notowaniach popularnych walut była w minionym tygodniu raczej niewielka. Biorąc pod uwagę zmienność na przestrzeni całego tygodnia zauważymy, że najsilniejszą walutą grupy G8 był frank szwajcarski, który umocnił się o 0,47%. Tydzień do udanych zaliczyć może także euro, którego kurs wzrósł na przestrzeni ostatnich dni o 0,43%. Po czerwonej stronie tego zestawienia na szczególną uwagę zasługuje natomiast kurs dolara kanadyjskiego, który osunął się o 0,68%.

Noworoczna zmienność walut grupy G8 | Źródło: mataf.net

Kurs euro coraz bliżej istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że wskutek trwających od początku tygodnia wzrostów, rynek dotarł w okolice linii tendencji spadkowej będącej górnym ograniczeniem kanału spadkowego, gdzie już we wtorek popołudniu pojawiła się reakcja podażowa. W wyniku trwających od tego czasu spadków rynek pokonał już horyzontalne wsparcie (teraz opór) w wysokości 1,1255.

W piątek o poranku kurs euro umacniał się w relacji do dolara amerykańskiego. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu wspomnianego wyżej poziomu. Biorąc jednak pod uwagę, że zbiega się on z mierzeniem 38,2% korekty Fibonacciego, niewykluczone, że w jego okolicy znów pojawi się większa reakcja podażowa, która doprowadzi do powstania kolejnej fali spadków na notowaniach eurodolara.

EURUSD H1

Kurs funta pod presją podaży

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek trwającej od połowy maja br. aprecjacji kursu funta wobec dolara amerykańskiego rynek dotarł w okolice niezwykle istotnej strefy oporu w wysokości 1,2750 USD, gdzie już 10 czerwca pojawiła się silna reakcja podażowa. Od tego czasu ponownie obserwujemy spadki i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby osunąć się do 1,2250 USD, bądź nawet 1,2075 USD.

GBPUSD Daily

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułZłoto – byczy sygnał na koniec tygodnia. Czy to znak kontynuacji trendu?
Następny artykułMax Keiser: bitcoin będzie kosztował 50 tys. USD i zainwestuje w niego Peter Schiff
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here