Naga MarketsTickmillWeekendowy przegląd rynków to cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym co tydzień podsumowujemy to wszystko, co wydarzyło się w ciągu ostatnich dni. Oprócz analizy najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych znajdziesz tu również techniczne spojrzenie na główne pary walutowe.


Miniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych dość spokojnie. Mimo, że w ciągu ostatnich dni poznaliśmy kilka istotnych raportów makroekonomicznych, to jednak zmienność na notowaniach większości popularnych walut była dość skromna. Wśród najważniejszych wydarzeń tygodnia bez wątpienia wymienić należy:

Sytuacja na wykresach


Biorąc pod uwagę zmienność na przestrzeni całego tygodnia zauważymy, że najsilniejszą walutą grupy G8 był jen japoński (JPY), który umocnił się o 0,76%. Tydzień do udanych zaliczyć może także dolar kanadyjski, którego kurs wzrósł o 0,49%. Po czerwonej stronie tego zestawienia na szczególną uwagę zasługuje natomiast kurs euro, który osunął się o 0,50%. Tygodnia do udanych zaliczyć nie może także kurs franka, który spadł w ciągu ostatnich dni o 0,40%.

Tygodniowa zmienność walut grupy G8 | Źródło: mataf.net

Kurs dolara pod presją podaży

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/CHF zauważymy, że rynek ten od pewnego czasu tworzy formację klina zniżkującego. Uwzględniając piątkową reakcję podażową sygnalizująca potencjalne odrzucenie linii tendencji spadkowej będącej górnym ograniczeniem formacji, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy dalszej deprecjacji dolara amerykańskiego wobec franka szwajcarskiego.

USDCHF H4

Kurs euro w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/AUD zauważymy, że rynek od pewnego czasu oscyluje w okolicy górnego ograniczenia trwającej od czerwca br. konsolidacji. Jeżeli tylko opór ten zostanie po raz kolejny odrzucony, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków.

EURAUD Daily

Kurs funta w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/AUD zauważymy, że wskutek trwających od kilku tygodni wzrostów, rynek dotarł w okolice niedawno pokonanej linii tendencji wzrostowej. Jeżeli tylko opór ten zostanie odrzucony, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków.

GBPAUD Weekly

Autor poleca:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułDługoterminowy trend metali szlachetnych nie wyklucza głębszej korekty
Następny artykułUniwersytet Utah zapłacił hakerom wysoki okup
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here