Kursy franka (CHF/PLN), funta (GBP/PLN) i dolara (USD/PLN) spokojnie w środę 28 lipca. Kurs euro (EUR/PLN)w dółKurs euro do złotego (EUR/PLN) w środę ponownie podejmuje próbę pokonania poziomu 4,60 zł, który nie został przebity w aż pięciu poprzednich sesjach w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Tymczasem, nieznacznie drożeje frank wobec złotego (CHF/PLN) do tuż powyżej 4,25 zł. Stabilnie zachowuje się dolar (USD/PLN) przy 3,886 zł oraz funt (GBP/PLN) na 5,39 zł.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) w dół do 4,59 zł

Kurs euro do złotego (EURPLN) w środę ponownie próbował przebić granicę 4,60 zł i ponownie zakończyło się to niepowodzeniem. Euro traci do złotego skromne 0,08% i jest obecnie notowane w okolicach 4,592 zł.Kursy franka (CHF/PLN), funta (GBP/PLN) i dolara (USD/PLN) spokojnie w środę 28 lipca. Kurs euro (EUR/PLN)w dół
Kurs EUR/PLN. Źródło: tradingview.com

Opór na 4,60 zł zdaje się być bardzo silny bowiem środowa próba jest już szósta sesją w ciągu ostatnich dwóch tygodni, gdy notowania nie zdołały przebić tej granicy. Jednak istotne jest także to, że zarówno poniedziałkowa, jak i wtorkowa sesja zapewniły silne odbicie z notowanego jeszcze w ubiegły piątek poziomu 4,562 zł.

Kurs dolara do złotego (USDPLN)

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) w środę chwilę po 12:00 notowany jest na poziomie 3,888 zł i podobnie jak w przypadku EUR/PLN kluczowy poziom zatrzymuje dalszą zwyżkę po trzech poprzednich wzrostowych sesjach.

Kursy franka (CHF/PLN), funta (GBP/PLN) i dolara (USD/PLN) spokojnie w środę 28 lipca. Kurs euro (EUR/PLN)w dół
Kurs USD/PLN. Źródło: tradingview.com

We wcześniejszej części sesji kurs USDPLN zbliżył się do 3,90 zł po wybiciu do 3,898 zł. Na ten moment trudno zwiastować kontynuację zwyżki powyżej 3,90 zł, ale możliwe jest dobicie wyżej do 3,91 zł przynajmniej na chwilę jeszcze w tym tygodniu.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) najwyżej od grudnia 2020 roku

Kurs franka do złotego (CHFPLN) w środę wybił tymczasowo do najwyższych poziomów obserwowanych od grudnia 2020 roku na 4,258 zł. Wzrostowy potencjał franka wskazuje jednak na możliwość sprawdzenia szczytów z końcówki 2020 roku na 4,27 zł.

Kursy franka (CHF/PLN), funta (GBP/PLN) i dolara (USD/PLN) spokojnie w środę 28 lipca. Kurs euro (EUR/PLN)w dół
Kurs CHF/PLN. Źródło: tradingview.com

Obecnie, wsparcie dla waluty plasuje się w okolicach 4,24 zł, ale zapewne kurs potwierdzi jeszcze ten poziom zanim rozpocznie ewentualną zwyżkę na dobre.

Zobacz również: Kurs euro do dolara (EUR/USD) w dół zdaniem Scotiabank. Zyskać może funt (GBP/USD)

invest

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) najdroższy od kwietnia

Kurs funta do złotego również pnie się w górę, a notowania waluty przekroczyły we wtorek poziom 5,40 zł po raz pierwszy od kwietnia. W środę rano kurs GBPPLN wyznaczył nowe trzymiesięczne szczyty wybijając do 5,409 zł, ale popołudniowa część sesji przyniosła osunięcie się notowań do 5,392 zł.

https://s3.tradingview.com/snapshots/q/qL54jX7V.png
Kurs GBP/PLN. Źródło: tradingview.com

Niemniej sentyment w przypadku kursu funta do złotego nadal jest wzrostowy, choć poziom 5,40 zł może okazać się pewnym przystankiem przed dalszą zwyżką.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig notowania akcji | prognoza dolara | polscy brokerzy forex | pgnig akcje cena | orlen akcje | akcje pge |

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here